گورخواب های گورستان نصیرآباد مورد بازجویی قرار گرفتند

زیتون- حمیدرضا شمسی، از مسئولان سازمان بهزیستی استان تهران خبر داد که دادستانی تعدادی از بازداشت‌شدگان در گورستان نصیرآباد را به صورت یک به یک بازجویی کرده است.
شمسی به خبرگزاری فارس گفت از روز گذشته که «نیروهای مختلفی در حالت آماده‌باش» هستند، «کودک یا زن در بین این افراد بی‌خانمان و معتادان متجاهر» دیده نشده است.
حسین هاشمی، استاندار تهران نیز گفت افراد گورخواب در نصیرآباد همگی از «معتادان متجاهر» بودند. او به ایسنا گفت عنوان کردن این مساله که این افراد «نانی برای خوردن نداشتند و گرسنه» بودند، به نوعی «کم لطفی و کاری غیراخلاقی» است، چرا که آن‌ها «از معتادان متجاهر بودند که جمع‌آوری شدند.»
به گفته استاندار «بسیاری از این افراد از رفتن به کمپ‌ها خودداری می‌کنند»، به همین دلیل ممکن است «هنگام جمع‌آوری مقاومتی از سوی آن‌ها صورت بگیرد». گرچه به گفته استاندار تهران «در مورد گورستان نصیرآباد به هیچ عنوان در جمع‌آوری آن‌ها بحث کتک زدن تایید نمی‌شود، چراکه این افراد بیمار هستند و باید با آنها به شکل بیمار برخورد کنیم».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. یک نفر معنی متجاهر را به این استاندار نظام حالی کند ، استعمال مواد در گور تجاهر نیست !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی از اسلام، مشارکت در جنبش‌های سیاسی و اجتماعی، عضویت در احزاب

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق

ادامه »