نماینده اورامانات در مجلس مدعی شد: از رییس‌جمهور به قوه قضاییه شکایت کردم

زیتون-شهاب نادری، نماینده اورامانات در مجلس، در گفت‌و‌گویی با وب‌سایت «کردپرس» از شکایت خود از رییس‌جمهوری خبر داد.
نماینده مجلس دهم، با اشاره به اینکه «بالاخره به آخر خط رسیدم» در این مصاحبه مدعی شد:«بابت بی توجهی دولت به مشکلات مرزهای استان کرمانشاه و مرز شیخ صله و موضوع کولبران، بنا به ماده ۲۳۶ از رئیس جمهور به قوه قضائیه شکایت کردم.»
براساس ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس زمانی که «حداقل ده‌نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون­‌ها» اعلام کنند که رییس‌‌جمهوری یا یکی از وزیران مشغول «عدم رعایت شوونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون» است، موضوع از سوی هیات رییسه مجلس به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع خواهد شد و این کمیسیون در مدت ده روز گزارش‌اش را به مجلس ارائه می‌کند.
نادری ضمن اشاره به کشته شدن کولبران در مرزهای کرمانشاه به دلیل تیراندازی نیروهای مرزی، خبر داد که هفته گذشته جوانی ۲۷ ساله در مرز اورامانات با شکلیک گلوله از سوی نیروهای مرزبانی کشته شد. به گفته او «جوان جان‌باخته هیچ‌گونه کالای قاچاقی همراه خود نداشته و حتی تسلیم شده و حین تسلیم شدن به او شلیک شده است».
نادری ضمن گلایه از نحوه برخورد با کولبران گفت که «قانون شلیک در مرز را هم به ماموران آموزش ندادند» و «اکثر تیرها به سر و سینه کولبران نگون بخت برخورد می‌کند.» به گفته این نماینده مجلس «نباید به بهانه‌های امنیتی جلوی کار قانونی و امرار معاش مردم را گرفت» و به دلیل «بی‌توجهی مسئولان» در روزهای گذشته «دو جوان بر اثر شلیک ماموران مرزبانی در این منطقه فوت کردند.»
شهاب نادری، در انتخابات هفتم اسفند، با حمایت جبهه پایداری به مجلس راه یافت.
مطابق قوانین جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح و نیروی انتظامی تحت فرماندهی کل قوا به‌سر می‌برند و رییس‌جمهور در این خصوص اختیاری ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »