کریمی‌قدوسی: ظریف برای ارتباط با تیم ترامپ تلاش می‌کند

زیتون- جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد، که پیش از این اقدام به انتشار عمومی سخنان محمدجواد ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کرده بود، در واکنش به بیانیه امروز این کمیسیون درباره انتشار سخنان وزیر امورخارجه گفت کمیسیون «هیچ‌گونه جلسه‌ای برای بیانیه اخیر» نداشته است.
به گفته کریمی‌قدوسی این بیانیه از سوی نمایندگانی که «براساس یک ضرورت پیش محمدجواد ظریف رفتند» تنظیم شد و خود آن‌ها هم این بیانیه را امضا کردند.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از انتشار عمومی سخنان محمدجواد ظریف در جلسه این کمیسیون، نوشته بود که این کار بی‌اخلاقی است و از «مسئولان ذی‌ربط» خواستار رسیدگی به این مساله شده بود.
کریمی‌قدوسی در واکنش به انتشار این بیانیه، خواستار توضیح عبارت «بی‌‌اخلاقی» شد و گفت: «من فایل صوتی را کامل گوش دادم و برای این که نگویم گزینشی عمل شده، همه مواد و بخشی که در مورد برجام در آن صحبت شده، پیاده کردیم و تعدادی از نمایندگان را دعوت کردیم تا این نوار را گوش دهند. البته آقای بروجردی اجازه نداد خبرنگاران در کمیسیون حضور پیدا کنند و ما درخواست داده ایم نوار در جلسه علنی نیز پخش شود.»
به گفته نماینده مشهد «جان کلام آقای ظریف، اعتراف به اشتباه در اعتماد به آقای کری بود»، مساله‌ای که به عقیده کریمی‌قدوسی «آقای ظریف را بزرگ می‌کند». نماینده مشهد اضافه کرد «حواشی که [ظریف] می‌گوید این صحبت های محرمانه بوده برای گم شدن اصل موضوع بوده است.»
کریمی‌قدوسی همچنین «اشتباه» ظریف را «اعتماد به قول جان کری» درباره پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دانست که به گفته او باعث شد «تمام تخم مرغ‌ها را در سبد رای آوردن خانم کلینتون گذاشتند. اما با انتخاب ترامپ دست‌شان برای ارتباط با ترامپ قطع شد و آقای ظریف حالا در تلاش است تا به نوعی با تیم ترامپ و وزیر امور خارجه جدید آمریکا ارتباط بگیرد.»
پیش از این علاالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،‌ گفته بود که فایل صوتی جلسه ظریف «محرمانه» است و «به هیچ وجه قابل پخش نیست و اگر کسی تخلفی در این باره انجام داده است باید پاسخگو باشد». بروجردی در گفت‌وگو با آنا اضافه کرد که «بارها و بارها درباره این نوع رفتارها به کریمی قدوسی تذکر داده‌ است.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »