سردار حسین نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه شد

زیتون– فرمانده کل سپاه پاسداران، در حکمی سردار حسین نجات را به عنوان جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران منصوب کرد.
به گزارش فارس، سردار نجات با حکم محمدعلی جعفری به جانشینی رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران منصوب شده است. ریاست این سازمان را حسین طائب بر عهده دارد.
سردار نجات پیش از این معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده سپاه پاسداران بود. اخیرا محمدرضا نقدی از ریاست سازمان بسیج به این سمت منصوب شده است.
حسین نجات پیش از این چند سال فرمانده سپاه ولی‌امر بوده است. نیرویی که مسئولیت حفاظت از رهبر جمهوریاسلانی را به عهده دارد. از آیت‌الله خامنه‌ای درباره او نقل شده است که حسین نجات «حتی اگر به مرگ طبیعی هم بمیرد، شهید است.»
حسین نجات در سال ۷۸ و زمان حمله به کوی دانشگاه مسئول قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران و در سال ۸۸ دبیر امنیت داخلی شورای عالی امنیت ملی بود. نام او در جریان پرونده کهریزک مطرح شد و برخی منبع مطلع به «زیتون» گفتند که برای حفظ «حاشیه امن» این سردار سپاه بود که مرتضوی را راضی به نگارش نامه «عذرخواهی» شد. دادستان وقت تهران مدعی است سندی در اختیار دارد که نشان می دهد انتقال بازداشت شدگان ۱۸ تیر ۸۸ به سوله‌های کهریزک، با دستور حسین نجات صورت گرفته است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. شایع بود که شعبان جعفری پس از کودتای ۲۸ مرداد خودش را تاجبخش میخوانده و نقدی و طائب نیز پس از سرکب اعتراضات مردم در سال ۸۸ خود را عمامه بخش میدانند و میگویند اسنادش هم در کیهان موجود است !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »