زیتون– اسماعیل گرامی‌مقدم، سخن‌گوی حزب اعتماد ملی، پیرامون استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی این حزب، گفت اعضا از این استعفا «غافلگیر» شده‌اند و این استعفا موجب «ناخرسندی تمام اعضا، کمیته‌ها و شاخه‌های مختلف حزب» شده است.
گرامی‌مقدم اضافه کرد که مهدی کروبی – که از بهمن ماه سال ۸۹ در حصر است – در حال حاضر به دلیل «محدودیت‌‌ها» امکان «گرفتن اطلاعات و اخبار احزاب» را نداشته و به همین دلیل «امکان تصمیم‌گیری درست برای او برای حل اختلافات درونی حزب» وجود نداشت.
سخنگوی حزب اعتماد ملی به ایلنا گفت: «آقای کروبی… تشخیص دادند که برای انسجام بخشی به حزب از سمت خود استعفا کرده تا اعضای شورای مرکزی در جلسه آینده دبیرکل را با رای مخفی انتخاب کنند و براساس مدیریت جدید فعالیت خود را ادامه دهند.»
گرامی‌مقدم خبر داد که جلسه آینده شورای مرکزی حزب اعتماد ملی روز دهم دی‌ماه برای بحث و بررسی استعفای مهدی کروبی و انتخاب دبیرکل جدید برگزار می‌شود. او با اشاره به کنار رفتن رسول منتجب‌نیا،‌ گفت با توجه به نامه کروبی «از آقای منتجب‌نیا برای حضور و مدیریت این جلسه دعوت خواهیم کرد تا پس از بررسی‌های لازم انتخاب دبیرکل جدید انجام شود.»

 

بازگشت به صفحه اول