زیتون– در واکنش به تصویب قطعنامه شورای امنیت درباره ضرورت توقف شهرک‌سازی‌ در اراضی فلسطینی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، سفر وزیران کابینه به کشورهای حامی قطعنامه از جمله بریتانیا، فرانسه، چین , روسیه را به این کشور منع کرد.
نتانیاهو امروز (یکشنبه) از وزیران کابینه خود خواست با همتایان خود از کشورهای حامی قطعنامه «هیچ نوع همکاری نداشته باشند.»
نخست‌وزیر اسرائیل همزمان با احضار سفیران ۱۰ کشور حاضر در رأی‌گیری اخیر شورای امنیت در مورد شهرک‌سازی‌ها، به این کشورها اعتراض کرد. بنیامین نتانیاهو شخصاً پست وزارت خارجه را نیز در دست دارد.
شورای امنیت سازمان ملل جمعه گذشته با تصویب قطع‌نامه‌ای خواهان توقف فوری شهرک‌سازی‌های اسراییل در مناطق اشغالی فلسطین شد. در این قطع‌نامه هشدار داده است که گسترش شهرک‌سازی‌های اسرائیل «به طور مداوم در حال از بین بردن راه حل تشکیل دو دولت اسراییلی و فلسطینی در کنار یکدیگر است و به دنبال جا انداختن راه حل یک دولت به عنوان واقعیت است.» این قطعنامه همچنین از اسراییل می‌خواهد «فورا و به طور کامل شهرک‌سازی‌های اسراییل در مناطق اشغالی فلسطین، از جمله شرق اورشلیم را متوقف کند.» بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در واکنش به تصویب قطع‌نامه سازمان ملل گفت که کشورش خود را ملزم به رعایت این قطع‌نامه «شرم آور» نمی‌داند.

بازگشت به صفحه اول