انتشار اسناد محرمانه برجام

زیتون- آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اسناد جدیدی را در مورد برجام منتشر کرد که تاکنون محرمانه بود. براساس این اسناد ایران از محدودیت‌های غنی‌سازی اورانیوم عبور نکرده و در موقعیتی قرار ندارد که برای ساخت سلاح‌های اتمی اقدام کند.
به گزارش آسوشیتدپرس برخی از این اسناد مربوط به ژانویه امسال و پیش از آغاز اجرای برجام است.
علاوه بر سندهای مختلف نامه‌ای از فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز روی وب‌سایت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منتشر شده که نشان می‌دهد وی انتشار این اسناد را مجاز دانسته است.
آسوشیتدپرس به نقل از «دو مقام از یکی از کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل» بدون اشاره به نام آنها، نوشت که برخی از کارشناسان انتقادهایی به شیوه اجرای برجام در ایران مطرح کرده‌اند و آژانس نیز نسبت به کنترل میزان غنی‌سازی اورانیوم با غنای پایین در ایران هشدار داده است. به گفته این دو در حال حاضر «گروه ۱+۵ و ایران می‌کوشند با انتشار این اسناد اتفاق نظر خود در مورد شیوه درست اجرای برجام را به نمایش بگذارند.»
بر اساس برجام، ایران تنها اجازه دارد اورانیومی با غنای پایین که برای ساخت سلاح هسته‌ای مناسب نیست در اختیار داشته باشد و مقدار همین اورانیوم ضعیف نیز در ایران نباید هیچگاه از ۳۰۰ کیلوگرم بیشتر شود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱- تحلیل دستگاه ساواک به عنوان مغز متفکر و هسته سخت پادشاهی پهلوی درباره تعیین و تشخیص تفکر چپ، مارکسیسم و حزب توده به عنوان خطر اصلی متوجه نظام پادشاهی و نیازش به بدیل فلسفی،

ادامه »

سیطره‌ی دروغ بود که جولان می‌داد. به نام حجاب، به نام عترت و پاکی، به نام فراخواندن به معروف و بازداشتن از منکرات داشت

ادامه »

موضوعی که در مباحث سیاسی در مورد حجاب اجباری و حقوق زنان از نظرها مغفول مانده، تاثیرباورهای ایدئولوژیک و به

ادامه »