حکم دیوان عالی در مورد پرونده بابک زنجانی هنوز ابلاغ نشده است

زیتون- رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی، گفت «از طریق رسانه‌ها» متوجه ارجاع پرونده موکلش به دایره اجرای احکام شده است، در حالی که رای دیوان عالی کشور هنوز به او ابلاغ نشده است.
کوهپایه‌زاده به ایسنا گفت: «طبق قوانین و مقررات رای باید به وکیل و متهم ابلاغ شود زیرا در قانون ظرفیت‌هایی پیش‌بینی شده که حتی زمانی که رای قطعی توسط دیوان عالی صادر می‌شود، امکان اعتراض و درخواست بازبینی مجدد و اعاده دادرسی وجود دارد.»
وکیل بابک زنجانی اضافه کرد وزارت نفت که شاکی پرونده زنجانی است و مسئول مطالبات این وزارت‌خانه گفته است: «ما به دنبال اعدام زنجانی نیستیم.»
پیش از این رسانه‌ها خبر از تایید حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور داده بودند. محمدجمعفر منتظری، دادستان کل کشور، هم گفته بود «بعید» است حتی در صورت پرداخت بدهی‌ها، بابک زنجانی مشمول عفو یا تخفیف شود.
رسول کوهپایه‌زاده با اشاره به رای دیوان عالی کشور گفت: ««شنیده‌ام که رای دیوان عالی چندین صفحه است که باید طبق قانون به وکیل ابلاغ شود تا فرصت استفاده از ظرفیت قانونی برای موکل فراهم شود و به نظرم اجرای شتابزده حکم به نفع هیچ کس نیست.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها در شب ۲۲ بهمن ۵۷ نشان داده است. اصرار طالقانی به

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی وعده آب و برق

ادامه »

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش

ادامه »