مظنون حادثه برلین تونسی‌تبار است

زیتون– پلیس آلمان اعلام کرد در جست‌وجوی یک مرد تونسی است که احتمالا راننده کامیونی است که روز دوشنبه با ورود به یک بازارچه کریسمس در برلین، مردم را زیر گرفت و باعث مرگ ۱۲ نفر شد.

پلیس آلمان برای ارائه اطلاعات درباره این فرد، جایزه‌ای ۱۰۰هزار یورویی تعیین کرده است. انیس امری در حال حاضر در اتحادیه اروپا تحت تعقیب است. گفته می‌شود وی ۶ اسم مستعار دارد و به جز تونسی، ملیت مصری و لبنانی هم در اختیار دارد.
پلیس مدارک شناسایی این فرد را زیر صندلی کامیون پیدا کرد. انیس امری در شهر «تطاوین» در جنوب تونس به دنیا آمده و در اوایل دهه سوم عمر خود قرار دارد. او مدتی در برلین و ایالت نوردراین وست‌فالن زندگی کرده و با یک شبکه اسلام گرا به رهبری شخصی به نام «ابو ولا عراقی» که به تازگی بازداشت شده، در ارتباط بوده است. وی از دسامبر ۲۰۱۶ ناپدید شده بود.
توماس دمایتزیره، وزیر کشور آلمان اعلام کرده است پس از حمله به بازارچه کریمس برلین، علاوه بر کشته‌شدگان، حال ۱۴ تن از ۲۴ فردی که در بیمارستان بستری هستند نیز وخیم است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »