مظنون حادثه برلین تونسی‌تبار است

زیتون– پلیس آلمان اعلام کرد در جست‌وجوی یک مرد تونسی است که احتمالا راننده کامیونی است که روز دوشنبه با ورود به یک بازارچه کریسمس در برلین، مردم را زیر گرفت و باعث مرگ ۱۲ نفر شد.

پلیس آلمان برای ارائه اطلاعات درباره این فرد، جایزه‌ای ۱۰۰هزار یورویی تعیین کرده است. انیس امری در حال حاضر در اتحادیه اروپا تحت تعقیب است. گفته می‌شود وی ۶ اسم مستعار دارد و به جز تونسی، ملیت مصری و لبنانی هم در اختیار دارد.
پلیس مدارک شناسایی این فرد را زیر صندلی کامیون پیدا کرد. انیس امری در شهر «تطاوین» در جنوب تونس به دنیا آمده و در اوایل دهه سوم عمر خود قرار دارد. او مدتی در برلین و ایالت نوردراین وست‌فالن زندگی کرده و با یک شبکه اسلام گرا به رهبری شخصی به نام «ابو ولا عراقی» که به تازگی بازداشت شده، در ارتباط بوده است. وی از دسامبر ۲۰۱۶ ناپدید شده بود.
توماس دمایتزیره، وزیر کشور آلمان اعلام کرده است پس از حمله به بازارچه کریمس برلین، علاوه بر کشته‌شدگان، حال ۱۴ تن از ۲۴ فردی که در بیمارستان بستری هستند نیز وخیم است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در یک دسته‌بندی کلان، نیروهای عمده تاثیرگذار بر امروز و آینده ایران را می‌توان به سه دسته جامع تقسیم کرد: حکومت (به معنای نظام جمهوری اسلامی و تمام نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مراکز وابسته به

ادامه »

مناسبات تهران و مسکو و دامنه آن تبدیل به موضوع روز تحلیل‌گران غربی و منطقه‌ای شده. روابط جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه وارد مرحله

ادامه »

چه رفتاری می‌تواند شنیع‌تر از مسمومیت عمدی کودکان باشد؟ مواجهه ابتدایی شاید این نکته را پیش بکشد که چه اهمیتی

ادامه »