بیانیه ۳ جانبه ایران، روسیه و ترکیه در خصوص سوریه

بحران سوریه راه حل نظامی ندارد

زیتون- وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه پس از نشست سه جانبه در مسکو، در بیانیه‌ای نوشتند که «منازعه سوریه راه‌حل نظامی ندارد» و بر نقش سازمان ملل متحد در تلاش برای حل این بحران طبق قطع‌نامه ۲۲۵۴ شورای امنیت تاکید کردند.
براساس این بیانیه ایران، روسیه و ترکیه بر «عزم خود برای مبارزه مشترک با داعش و النصره و تفکیک میان آنها و گروه‌های معارض مسلح تاکید» کردند.
به گزارش ایسنا، وزرای امورخارجه این سه کشور ضمن حمایت از «حاکمیت، استقلال، یک‌پارچگی و تمامیت‌ارضی جمهوری عربی سوریه» از «تلاش‌های مشترک در حلب شرقی که موجبات تخلیه داوطلبانه غیرنظامیان و عزیمت سازمان‌یافته معارضان مسلح را فراهم کرد» استقابل کردند.
ایران، روسیه و ترکیه همچنین آمادگی خود را برای «تسهیل و ایفای نقش به عنوان ضامنین موافقت‌نامه‌ای که با مذاکره بین دولت سوریه و معارض در آینده حاصل خواهد شد» ابراز و «از دیگر کشورهایی که بر وضعیت میدانی نفوذ دارند، دعوت می‌کنند تا همین کار را بکنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بیانیه ۳ جانبه ایران، روسیه و ترکیه در خصوص سوریه

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »