شورای امنیت «ورود فوری ناظران سازمان ملل» به حلب را تصویب کرد

زیتون– شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه با اکثریت آرا به قطعنامه ورود فوری ناظران سازمان ملل به حلب برای نظارت بر خروج غیرنظامیان از این شهر رای مثبت داد.
طرح پیشنهادی فرانسه مبنی بر اعزام ناظران بین‌المللی به حلب و تخلیه تمامی غیرنظامیان، روز یکشنبه با مخالفت شدید روسیه روبه‌رو شده بود اما مسکو روز دوشنبه با این طرح موافقت کرد.
قطعنامه مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد از این سازمان و دیگر نهادهای بین‌المللی خواسته است تا مستقیم، بی‌طرفانه و به اندازه کافی بر موضوع خروج غیرنظامیان از شرق حلب نظارت کنند.
این قطعنامه همچنین از دبیرکل سازمان ملل متحد، خواسته است تا گام‌های لازم را در این مورد بردارد. شورای امنیت سازمان ملل متحد در قطعنامه خود از تمام طرفین درگیر در سوریه خواست که فوراً و بدون قید و شرط زمینه کمک‌رسانی انساندوستانه به شرق حلب را فراهم کنند.
به‌‌گزارش خبرگزاری فرانسه، این اقدام نخستین نشانه اتحاد بین اعضای شورای امنیت بعد از ماه‌ها بر سر سوریه است. ژان مارک ارو وزیر خارجه فرانسه، روز دوشنبه گفت که اجرای قطعنامه شورای امنیت نخستین گام به شمار می‌رود و همه طرفین، به خصوص حکومت سوریه و متحدانش باید فوراً آن را اجرا کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »