ایرباس‌ها پیش از نوروز به ناوگان هوایی ایران می پیوندند

زیتون- مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران، فرهاد پرورش، گفت که قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس با این شرکت نهایی شده‌ است. او همچنین خبر از حذف هواپیمای ۳۸۰ بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان، از قرارداد نهایی داده‌ است.
مدیر عامل ایران‌ایر ابراز امیدواری کرد که با نهایی شدن این قرارداد در سال ۲۰۱۷ بین هفت تا هشت فروند هواپیمای جدید تحویل این شرکت شود، موضوعی که به نظر می‌رسد امکان اجرایی شدن آن تا پایان سال جاری شمسی نیز وجود دارد.
فرهاد پرورش گفته بود که هواپیماهای ایرباس از سال آینده میلادی وارد ایران خواهند شد؛ نخست هفت تا هشت فروند از آن‌ها و سپس مابقی. اما مشخص نیست مدل‌هایی که طی ماه‌های آینده وارد خواهند شد، کدام‌ها هستند.
ایرباس ۳۸۰ بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان است ولی در عین حال استفاده از آن به امکانات تازه‌ای در فرودگاه‌ها نیاز دارد. شماری از فرودگاه‌های جهان نیز برای آن‌که پذیرای این هواپیما باشند به‌روزرسانی و بازسازی شده‌اند. در زمستان گذشته، احتمال حذف این هواپیما از قراداد نهایی با ایرباس مطرح شده بود.
پرورش تاکید کرد با این‌که ارزش اسمی قرارداد با ایرباس ۲۵ میلیارد دلار اعلام شده، اما رقم قرارداد اکنون از ۱۰ میلیارد دلار فراتر نخواهد رفت. به گفته مدیرعامل ایران‌ایر نماینده شرکت ایرباس از هفته پیش در ایران حضور دارد و مذاکرات نهایی با این شرکت طی روزهای گذشته انجام شده‌است.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب