ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود

زیتون– حسن روحانی، رییس جمهوری، در دیدار با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت ایران آغازگر نقض برجام نخواهد شد، هرچند که به گفته او تمدید قانون تحریم‌های ایران «مغایر» با توافق هسته‌ای است.
به گزارش ایلنا، حسن روحانی امروز (یکشنبه) در دیدار با یوکیو آمانو خواستار آن شد که گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «فنی و بی‌طرفانه» باشد و این نهاد در زمینه «همکاری‌های فنی، انتقال فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و تجارت هسته‌ای به وظیفه خود به خوبی عمل کند.»
رییس جمهوری با اشاره به این‌که «پایداری برجام در گرو پای‌بندی تمامی طرف‌ها به تعهدات‌شان» است، گفت: «ایران تا زمانی که طرف‌های مقابل به تعهدات خود پایبند باشند، به تعهدات خود عمل خواهد کرد». او تاکید کرد که «مسیری که آمریکا در قبال ایران در پیش گرفته، موجب کاهش اعتماد جهانی» نسبت به دولت این کشور خواهد شد.
یوکیو آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، صبح روز یکشنبه وارد تهران شد و پیش از دیدار با حسن روحانی با علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دیدار کرده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه «انقلاب» در عنوان «رهبر انقلاب»، انقلاب بهمن ۱۳۵۷ نیست که در

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای

ادامه »