زیتون– دبیر شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ای از ناراضی بودن این سازمان از «اظهارات مقام‌های جمهوری اسلامی علیه کشورهای جنوب خلیج فارس» خبر داد.
به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، عبداللطیف الزیانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در این بیانیه نوشت: «شورا اظهارات برخی مقامات جمهوری اسلامی علیه کشورهای عضو شورای همکاری، کشورهای منطقه و جامعه بین المللی که در تناقض با عرف دیپلماتیک، مبانی حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی کشورها براساس منشور سازمان ملل متحد است را رد می کند.»
شش کشور کویت، عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات و عمان عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند.
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ادامه داد: «کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اتهامات و توهین های مقامات ایرانی را رد می کنند. مواضعی که واقعیت‌های سیاسی منفی ایران را نشان می‌دهد. ایران به توهین به کشورهای عضو شورای همکای خلیج فارس و منطقه از جمله عربستان سعودی، بحرین، قطر و یمن و دخالت در امور داخلی‌شان و تهدید آنها ادامه می‌دهد.» الزیانی افزود که ایران با تحریک قدرت های جهانی، امنیت و ثبات منطقه را به خطر می اندازد.
الزیانی با اشاره به این‌که «کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از ایران می خواهند در سیاست های منفی خود در منطقه تجدیدنظر کند که به اعتمادسازی و ایجاد روابط سازنده میان کشورها کمکی نمی کند»، نوشت: «ز جامعه جهانی می خواهیم مسؤولیت هایش را برعهده بگیرد و ایران را از تهدید امنیت و صلح منطقه و آسیب زدن به منافع جهانی مرتبط با این منطقه حیاتی منع کند.»

 

 

بازگشت به صفحه اول