رویترز خبر فروش هفت فروند ایرباس به ایران را تکذیب کرد

زیتون– خبرگزاری رویترز خبر داد هفت ایرباسی که گفته می‌شود به زودی به ایران می‌آیند، اجاره‌ای هستند و ارتباطی با قرارداد خرید هواپیما از این شرکت ندارند.
علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران، روز گذشته (پنج‌شنبه) از تایید نهایی خرید هفت فروند ایرباس برای اضافه شدن به مجموعه هواپیمایی آسمان و تحویل آنها از اردیبهشت سال آینده خبر داده بود.
زمستان پارسال در جریان سفر حسن روحانی به فرانسه، تفاهم خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس امضا شد اما بر اساس گزارش رویترز، هفت هواپیمای مورد اشاره وزیر کار ایران جدا از قرارداد ۱۱۸ فروند بوده و به صورت «اجاره‌ای» به شرکت آسمان تحویل داده می‌شود.
به نوشته رویترز، هواپیماهای موضوع قرارداد پاریس برای شرکت «هما» بوده است. سخنگوی شرکت ایرباس هم گفته است که قرارداد فروش هواپیماهای این شرکت به ایران هنوز نهایی نشده و توافق مربوط به هفت فروند هواپیما با ایرباس ارتباط مستقیم ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سیاست‌های مدرن‌سازی دو دولت پهلوی -فارغ از جهت‌گیری ما نسبت به آن- این چنین جامعه ایران را به سمت مدرن شدن هدایت نکرد که نفرت از جمهوری اسلامی…

ادامه »

طنین صدای “زن، زندگی، آزادی” و ماندگاری اعتراضات گسترده بی سابقه در ایران که وارد هفته نهم خود شده، همگان را در ایران و

ادامه »

حالا کسی دربارۀ ضرورت حجاب اجباری گلو پاره نمی‌کند. کسی در اعتراض به بدحجابی و بی‌حجابی کفن‌ نمی‌پوشد و امت حزب‌الله به خیابان نمی‌آید. چون حکومت بود و هست که همۀ این دعواها را درست می‌کرد و می‌کند. افسارِ حکمِ شرع، دست حکومت بوده و هست. به مصلحت باشد، متوقفش می‌کند…

ادامه »