رهبری: دشمن به حزب‌اللهی‌ها می‌گوید تندرو، به تسلیم‌ها میانه‌رو

زیتون- دو روز مانده به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای، رهبری هشدار داد که نباید از «ادبیات سیاسی دشمن» استفاده شود. به گفته او، «دشمن» به حزب‌اللهی‌ها می‌گوید تندرو. آیت‌الله علی خامنه‌ای صبح چهارشنبه در دیدار با عده‌ای از مردم نجف‌آباد گفت: «منظور دشمن از تندرو کسانی است که در انقلاب مصمم‌ترند، حزب‌اللهی‌ها را می‌گویند.» به گفته رهبری، «دشمنان میانه‌رو را کسی می‌دانند که در برابر آنها تسلیم باشد».

B10A0B75-328E-4360-9F0A-7DDD19CF0225_w640_r1_s_cx0_cy5_cw0

رهبر ایران همچنین هشدار داد که «از ادبیات سیاسی دشمن استفاده نکنیم» و افزود: «دشمنان انقلاب از روز اول تعبیر تندرو و میانه‌رو را استفاده کردند.» علی خامنه‌ای افزود: «از نظر دشمنان از همه تندروتر، امام بزرگوار بود. امروز هم بنده حقیر را از همه تندروتر می‌دانند». رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی امروز (چهارشنبه) خود، گفت که «اسلام طرفدار راه وسط و میانه است اما وسط از نظر قرآن مقابل تندرو نیست {بلکه} مقابل انحراف است».

رهبری تاکید کرد که «تند رفتن در صراط مستقیم چیز بدی نیست» و با اشاره به آنچه «دوقطبی دروغین مجلس دولتی و ضد دولتی» نامید، افزود: «ملت نه مجلس دولتی می‌خواهد نه ضد دولتی. ملت، مجلس شجاع و متدینی می‌خواهد که با وظایفش آشنا باشد و مرعوب آمریکا نباشد». آیت الله خامنه‌ای در سخنان خود تاکید کرد که «همه کسانی که به عزت ایران اسلامی علاقه‌مندند باید در انتخابات روز جمعه شرکت کنند» و با انتقاد از «موضع‌گیری صریح آمریکایی‌ها» درباره انتخابات گذشته در ایران، گفت: «آمریکایی‌ها اکنون بر اساس تجربه دریافته‌اند که موضع‌گیری صریح، نتیجه عکس خواهد داشت.. بر همین اساس آمریکایی‌ها در این انتخابات سکوت کرده‌اند اما عوامل و ریزه‌خواران آنها به روش‌های مختلف مشغول اجرای ترفندی جدید هستند».

بخش دیگری از سخنان روز چهارشنبه رهبر جمهوری اسلامی به موضوع «نفوذ» اختصاص داشت.

آقای خامنه‌ای از جمله، با انتقاد از «آشفتگی بی‌جا و بی‌مورد» در میان عده‌ای پس از طرح موضوع «نفوذ» توسط او، به یکی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، مبنی بر اینکه «گاهی اوقات سخن دشمن با چند واسطه از زبان افراد موجه شنیده می‌شود»، اشاره کرد.

 

.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »