زیتون– علی مظفری٬ رییس کل دادگستری خراسان رضوی خبر داد که نهاد‌های مختلف پس از بررسی‌های کار‌شناسی اعلام کرده‌اند که لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد «مطابق قانون» بوده است.
رییس کل دادگستری خراسان رضوی بدون اشاره به نام این نهاد‌ها گفت افرادی که در این جریان دخالت می‌کردند و به لغو این سخنرانی اعتراض داشتند؛ می‌گفتند «دادستان مشهد باید صبر می‌کرد تا سخنرانی ایراد و فتنه‌ای ایجاد شود.» اما به گفته او اقدامات انجام شده در این مورد کاملا قانونی بوده و تصور اینکه مقامات قضایی خلاف قانون عمل کنند٬ ممکن نیست.
این مقام قضایی اضافه کرده «برخی با نسبت دادن نبودن آزادی بیان در مشهد و کشور می‌خواهند با اهانت به دین، اصل حکومت اسلامی را زیر سئوال ببرند و افراد منتسب به رهبری را مورد هجمه قرار دهند.»
مظفری در بخش دیگری از سخنان خود که توسط تسنیم منتشر شده گفت دستگاه قضا عملکردی مثبت و کمترین انحراف را پس از انقلاب داشته و به همین دلیل همیشه مورد هجمه دشمنان بوده است. او منتقدین قوه قضاییه را «دشمنان» و برخی «عوامل داخلی بدخواه نظام» دانست و تاکید کرد که هجمه‌ها اثبات حقانیت و افزایش بیشتر اعتماد جامعه به دستگاه قضا است.

 

بازگشت به صفحه اول