پیام ویدیوی احمد منتظری به نشست «بررسی اعتراض آيت‌الله منتظری به اعدام‌های سال ٦٧»

????چهار اشکال دادگاه ویژه روحانیت

زیتون- احمد منتظری فرزند آیت‌الله منتظری، در پیامی به نشست «بررسی اعتراض آیت‌الله منتظری به اعدام‌های سال ۶٧» که در شهر کلن (آلمان) برگزار شد، گفت «بزرگتر‌های قوم» نیز از صدور حکم ۲۱ سال زندان برای او «احساس شرمندگی» دارند.
به گزارش «زیتون» منتظری ضمن «بی‌اساس» توصیف کردن حکم خود، گفت به دادگاه برگزار شده برای او «چهار اشکال» وارد است؛ از جمله این‌که دادگاه ویژه روحانیت زیر نظر دادگستری نیست، دادگاه به شکل غیرعلنی و بدون حضور هیات منصفه برگزار شده و «قاضی مرضی‌الطرفین» نیز حضور نداشت.

او اضافه کرد: «ایراد چهارم ریاست آقای رییسی بر دادگاه‌های ویژه روحانیت است.» به گفته احمد منتظری قااضی پرونده او «تحت امر آقای رییسی است و نمی تواند حکم عادلانه ای صادر کند.»

رییسی از جمله اعضای کمیته‌ای است که از سوی آیت‌الله خمینی مامور رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی در سال ۶۷ شد. نتیجه کار این کمیته اعدام هزاران نفر از مخالفان حکومت بود. احمد منتظری به دلیل انتشار فایل صوتی جلسه ایت‌الله منتظری با اعضای این کمیته (که ابراهیم رییسی هم در آن حضور داشت) به ۲۱ سال زندان محکوم شد.

فرزند آیت‌الله منتظری «رفتار خلاف شان روحانیت» و «انتشار تصاویری از دیدار علاقمندان به او و پدرش» را از جمله دیگر اتهام‌های خود در این پرونده نام برد.

احمد منتظری در بخش پایانی پیام خود با اشاره به روز جهانی حقوق بشر گفت: «اعلامیه حقوق بشر سی ماده دارد که بسیار ارزشمند هستند، اما فکر می‌کنم پیشتر باید برخی بدیهیات را مشخص می‌کردند. از جمله این‌که افراد آزادی انتشار فایل‌های صوتی مرحوم پدرشان را که هم میراث خانوادگی و هم تاریخی یک ملت و مملکت هستند را داشته باشند یا بتوانند در منزل خود با دوستانشان دیدار کنند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. جناب آقای احمــد آقای منتظری، شما کجای کاری برادر…؟
    وقتی در تاکسی ویا اتوبوس نشستــه ای و به اخبــار گوش میـدهی ویا تیتــر روزنامه ای را نگاه میکنی و… وقتی در اخبار میگویــد فلانی فلان ســـال محکوم گردیــده ویا درتیتــر روزنامــه میخوانی فلان ســال محکومیت… افرادی که در تاکسی ویا در اتوبوس نشستــه انــد دست برقضا اکثــریت مطلق این جماعت هــم از قشــر تهی دست انــد، دراولیــن لحظـه بی اختیــار میپرسنــد: فلانی چنــد ســال دارد…؟ بعــد خودشــان میگوینـــد: یعنی تا پایان عمــر فلانی…! وبعــد هــم با تمسخـرمیگوینــد: این هم یک حکــم کیلــویی دیگر…
    این آقایان فکرمیکننـــد، مردم ســاده هستنــد وچیزی بارشــان نیست…! غافـل ازاینکه مردم این روزها روشن انــد وحــداقل بعضی از مطالب را میگذارنــد کنار بعضی از مطالب که خود در باره ائمـــه اطهار(ع) خوانــده ویا از خود این آقایان روحانیت شنیــده انــد…!

  2. ایراد اقای منتظری به اعلامیه حقوق بشر موجب تعجب است ، در چنین اسنادی مصادیق برشمرده نمیشود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پیام ویدیوی احمد منتظری به نشست «بررسی اعتراض آيت‌الله منتظری به اعدام‌های سال ٦٧»

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »