سخنرانی علی مطهری در دانشگاه امیرکبیر

تلاشی برای رفع حصر؛ برنامه جمعی از نمایندگان مجلس برای دیدار با رهبر و محصوران

زیتون– علی مطهری، سخنران مراسم روز دانشجوی دانشگاه امیر کبیر، گفت: «انقلاب ما بزرگتر از انقلاب صدر اسلام نیست؛ انقلاب صدر اسلام بعد از ۵٠ سال به انحراف کشیده شد و به عاشورا رسید.» او در ادامه تایید کرد «امروز تا حدودی نشانه‌های استبداد را در برخی نهادها می‌بینیم. ما نیازمند نظارت بر نهادها و سازمان‌ها برای جلوگیری از استبداد هستیم.»cy_pwehwiaau3no
مراسم روز دانشجوی امسال در دانشگاه امیر کبیر، ساعتی پیش با سخنان مجری مراسم شروع شد. میرحسین علی‌بخشی و عضو انجمن اسلامی این دانشگاه، با یادآوری حصر طولانی میرحسین موسوی، محکومیت نرگس محمدی و نام بردن از زندانیان جنبش دانشجویی، مجید توکلی و ضیا نبوی و بهاره هدایت که «صدای ملت» هستند، مراسم را افتتاح کرد.
مجری این برنامه در ادامه اعلام کرد که صبح امروز با توجه به نامه دادستانی بسیاری از مهمانان اجازه ورود به دانشگاه را پیدا نکردند. او همچنین خبر داد: «کلیپی که برای امروز تهیه شده بود، به علت وجود تصاویر مجید توکلی از سوی مدیریت دانشگاه اجازه پخش پیدا نکرد.» به گفته او از حضور مصطفی تاجزاده در این دانشگاه نیز جلوگیری شده است. از جمله دیگر میهمانان این دانشگاه که اجازه ورود پیدا نکرده بودند، بهاره هدایت، سخنگوی سابق دفتر تحکیم وحدت، بود که در نهایت با پافشاری دانشجویان به سالن مراسم راه پیدا کرد و مورد استقبال قرار گرفت.photo_2016-12-06_15-12-28
نایب رییس مجلس در مواجه با شعار های دانشجویان حاضر در مراسم در مورد «رهبران در حصر جنبش سبز»  خطاب به مسئولان گفت: «مسوولان صدای دانشجویان را بشنوند خواسته رفع حصر خواسته بخش بزرگی از جامعه است.» او در ادامه خبر داد که جمعی از نمایندگان مجلس برنامه دارند تا ضمن ملاقات با رهبری و سپس دیدار با محصوران این مشکل را حل کنند.» او با اشاره به بحث برخی از چهره‌های سیاسی مبنی بر مشروط کردن «شکست حصر به شرط توبه» افزود: «در بین مسوولان ما یک فکری هست که محصوران اگر توبه نکنند به رهبری ضربه می‌خورد. ما می‌گوییم منطق ازادی به شرط توبه مبتنی بر اسلام و عقل نیست.»
او در ادامه خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: «اگر می‌گویید باهم برویم درب خانه محصورین و در را بشکنیم فکر نمی‌کنم شدنی باشد. آنقدر در دل‌ها رعب ایجاد شده که از سالن خارج شویم همه فرار می‌کنند.» یک دانشجو در پاسخ به مطهری گفت «ما همه خاک پای محصورین هستیم.»
نایب رییس مجلس در ادامه با اشاره به حکم سنگین احمد منتظری تاکید کرد: «حکم حجت الاسلام منتظری سنگین و غیرعادلانه است و سند مورد اشاره محرمانه نیست.»
در بخش پرسش و پاسخ مراسم، علی مطهری به سوال یک دانشجو درباره سوریه و اینکه «آیا جمهوری اسلامی سمت حق هست؟و چرا هیچ صدایی خلاف صدای رسمی درباره سوریه به گوش نمی‌رسد؛ آقای مطهری ما در پیشگاه تاریخ محکوم خواهیم شد وقتی در مقابل ماجرای سوریه و کشتار مردم بی‌گناهش سکوت کردیم» پاسخ داد: «قبول داریم که اسد در ابتدا با معترضان بد برخورد کرد. خشونت یکی از اصول بعثی‌ها است. و اسد هم بعثی است. شنیدم رهبر انقلاب نسبت به خشونت در ابتدای حوادث سوریه به اسد تذکر داده است.» او در ادامه تاکید کرد که از نظر او نظام جمهوری اسلامی در مجموع تصمیم درستی در زمینه دفاع از سوریه گرفته است.

photo_2016-12-06_14-48-41

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سخنرانی علی مطهری در دانشگاه امیرکبیر

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »