روایت مطهری از سخنرانی‌اش در دانشگاه کرمان و توصیه‌اش به دانشجویان مشهد

زیتون– علی مطهری، نایب رییس مجلس در پستی اینستاگرام در مورد جلسه سخنرانی‌اش به مناسبت روز دانشجو در کرمان نوشت که حراست دانشگاه مجری این برنامه را به دانشجویان تحمیل کرده بود و سوالات مطروحه نیز سوالات دانشجویی نبوده است؛ به گفته او مجموعا این جلسه دانشجویی غیرطبیعی و مصنوعی بوده است.photo_2016-12-06_14-07-41
او با اشاره به مخالفت‌های پیشین امام جمعه این شهر با حضور او در دانشگاه، نوشت یک نقص در برنامه پرسش و پاسخ بود و آن این که حراست دانشگاه اجازه نداده بود مجری دانشجو این بخش از برنامه را اجرا کند و یک مجری خودش آورده بود. او هم سوالات بی‌ربط مطرح می‌کرد مانند مسئله ریزگردها و آلودگی هوا یا مسئله قاچاق کالا و ارز، و سوالات دانشجویان غیر از یکی دوتا مطرح نشد و باعث دلگیری آن‌ها شد، ضمن این که متوجه مصنوعی و غیر طبیعی بودن این بخش از جلسه شدند.
مطهری در ادامه این پست اینستاگرامی به نقص دیگر این برنامه اشاره کرد «حراست دانشگاه به خبرنگاران اجازه ورود به سالن جلسه نداده بود و در واقع مانند جلسه غیر علنی مجلس برگزار شد. در این دو مورد مسئولان دانشگاه باید پاسخگو باشند.»
نایب رییس مجلس همچنین در گفت‌وگویی با روزنامه شرق در مورد لغو سخنرانی‌اش در مشهد توضیح داد. مطهری در این گفت‌و گو به دانشجویان استان خراسان رضوی توصیه کرد که «باید از حقوقشان در قانون اساسی دفاع کنند و اجازه ندهند خراسان به صورت یک ایالت خودمختار درآید،» زیرا در آینده این امر برای کل کشور مشکل ایجاد می‌کند و «حکومت به سمت حکومت فدرال می‌رود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »