رییس پلیس فتا از راه اندازی سایتی برای ثبت نام ادمین کانال‌های تلگرامی خبرداد

زیتون-  کمال هادیان‌فر، رییس پلیس فتای ایران در خصوص ساماندهی کانال‌های تلگرام که بالای ۵ هزار عضو دارند، گفت که وزارت ارشاد طی ۱۰ روز آینده سایتی تأسیس خواهد کرد تا ادمین‌های کانال‌های با بیش از ۵۰۰۰ عضو در تلگرام مشخصات خود را به وزارت ارشاد اعلام کنند و بین‌وسیله از آنان ثبت نام به عمل می‌آید.download
او در نشست خبری امروزش پیش‌بینی کرد که «بی‌شک افرادی که قانون‌مدار هستند و همچنین از این کانال‌های تلگرامی درآمد کسب می‌کنند» در این سایت ثبت نام خواهند کرد.

به گزارش ایلنا رییس پلیس فتا در ادامه  «افرادی را که فعالیت‌های غیرقانونی انجام می‌دهند» و «ثبت نام نمی‌کنند»   را به «برخورد قاطع » تهدید کرد.
او راهکار برخورد با مدیران کانال‌های ثبت نشده تلگرام را «همکاری کمپانی تلگرام» دانست و افزود این ارگان پلیسی-قضایی به دنبال برخورد با متخلفان از برخی شبکه‌های اجتماعی مانند اینیستاگرام، واتس اپ و وایبر نیز هست.
به گفته هادیان‌فر، ۳ هزار و ۳۲۳ سایت و کانال در حوزه قمار و شرط‌بندی فعالیت می‌کنند که بخشی از این سایت‌ها در خارج از کشور اداره می‌شود. در این خصوص ۲۴۸ پرونده قضایی تشکیل داده شده است و تاکنون ۱۸۴ نفر نیز دستگیر شدند.
ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، اما در مورد آخرین جلسه این شورا، نتایج متفاوتی را اعلام کرد. به گفته او در کشور بیش از ۲۰۰ شبکه اجتماعی وجود دارد و فعال هستند و اینکه چه شبکه‌ای انتخاب شود را مردم تعیین می‌کنند نمی‌توان با توسل به زور مردم را از استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی منع کرد.
فیروزآبادی افزود «طی نشست هایی که در فضای عالی شورای مجازی برگزار شد این نتیجه حاصل شد که فضای مجازی قابل انکار نیست و نمی توان در مقابل آن مقاومت کرد این تکنولوژی باید در کشور وجود داشته باشد؛ اما برای مقابله با آسیب‌های آن راه حل‌های مناسبی اندیشیده شود.»
روز گذشته، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود کسانی که در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی با تعداد کاربران بالا فعالیت می‌کنند، باید مجوز دریافت کنند. محمود واعظی گفته بود که در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی پیشنهاد شد «کسانی که در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی از یک تعداد مشخص، عضو بیشتری دارند و در این شبکه‌های اجتماعی فعالیت‌های خبری می‌کنند، باید از یک مرجع مجوز بگیرند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »