زیتون- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به برخورد خشن پلیس با تجمع روز گذشته اعضای این سندیکا تصمیم گرفتند که روز دوشنبه (امروز) در اقدامی اعتراض با سرعت حداکثر ۳۰ کیلومتر و چراغ‌های روشن حرکت کنند.photo_2016-12-05_12-27-33
به گزارش کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد، روز گذشته رانندگان شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه بابت عدم پرداخت تسهیلات مسکن براساس مصوبه شورای مسکن شهرداری مقابل شهرداری تهران تجمع کرده بودند.
این سندیکا اعلام کرده که از ساعتی پیش از آغاز تجمع، نیروی انتظامی در سرتاسر خیابان بهشت و پارک شهر «را به پادگان نیروی انتظامی تبدیل کرده بود» و هنگامی که رانندگان قصد خارج شدن از درب جنوبی پارک شهر را داشتند، پلیس به سمت کارگران و رانندگان حمله کرده و «با باتوم و مشت و لگد اقدام به پراکنده کردن کارگران شرکت واحد» کرد.
به دلیل حمله پلیس با باتوم سه تن از رانندگان به نام‌های ناصرمحرم‌زاده، حسن سعیدی و ایرج فدایی از ناحیه سر و گردن مصدوم شدند، بینی دو تن نیز آسیب جدی دید. پلیس همچنین ضمن جمع‌اوری بنر سندیکا، اقدام به بازداشت ۱۶ تن از معترضان کرد و آن‌ها را به پلیس امنیت ارگ منتقل کرد که پس از چند ساعت آزاد شدند. مصدومان حادثه نیز به اورژانس بیمارستان سینا منتقل و پس از مداوا، مرخص شدند.

 

بازگشت به صفحه اول