????درخواست علی شریعتی برای انتشار حکم دادگاهش

زیتون– علی شریعتی، زندانی سیاسی، با ارسال نامه ای از زندان اوین در خواست داده تا مجوز انتشار دادنامه دادگاه او صادر شود.ali-shariati
شریعتی در این نامه برای برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفته، نوشت با توجه به «تاکید دادستانی» پیرامون «صحت حکم پنج سال حبس تعزیری» خواستار «مجوز انتشار دادنامه (حکم دادگاه)» است تا «حقوق‌دانان، وکلا و سایر عزیزان دغدغه‌مند از جزئیات حکم و صحت و سقم ادعای بنده مبنی بر عدم وجود مصداق برای محکومیت بر اساس ماده ۶۱۰ (اجتماع و تبانی بر علیه کشور) در این پرونده اطلاع یابند.»
علی شریعتی بهمن سال ۹۳ به اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت شد و از سوی دادگاه به پنج سال حبس به دلیل حضور در تجمع اسیدپاشی مقابل مجلس محکوم شد. او از دهم آبان در اعتراض به این حکم دست به اعتصاب غذا زده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. انتشار حکم نیاز به مجوز ندارد ، مگر اینکه خلاف امنیت ملی باشد . بنازم به اقتدار نظام مقدسی که انتشار سخنان قائم مقام رهبری و احکام دادگاههای اسلامی آن مخالف امنیت ملی (نظام) است !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »