وکیل آفرین چیت‌ساز: از حسین الله‌کرم شکایت خواهیم کرد

زیتون- محمد مقیمی، وکیل آفرین چیت ساز، خبر داد که از طرف موکلش از حسین الله‌کرم شکایت خواهد کرد.

?
?

حسین الله‌کرم، دبیر شورای هماهنگی حزب‌الله، دو روز پیش در صفحه اینستاگرام خود مدعی شد زنی که به اتهام «جاسوسی» بازداشت شده، به «ارتباط غیراخلاقی» با چهار وزیر کابینه روحانی اعتراف کرده است.
به ادعای الله‌کرم دلیل استعفای علی جنتی از وزارت ارشاد نیز «ارتباط غیراخلاقی» با این فرد بود. الله کرم بدون اشاره به نام کامل این زندانی زن، از حروف مخفف «آ-چ» برای معرفی او استفاده کرده بود.
بی‌بی‌سی فارسی به نقل از وکیل این روزنامه نگار زندانی، اظهارات الله کرم را «قابل و پیگرد» است؛ چرا که این اظهارات هم «افترا و نشر اکاذیب» است و هم می‌تواند جزو «جرایم ضد عفت عمومی» محسوب شود.
آفرین چیت ساز آبان ماه سال گذشته به همراه چند روزنامه نگار ایرانی دیگر در قالب پرونده نفوذ بازداشت شده بود. رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، قاضی مقیسه او به جرم اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و ارتباط با دولت‌های بیگانه، به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. این روزنامه نگار زندانی تا زمان اعلام نظر دادگاه تجدید نظر با وثیقه آزاد است.
محمد مقیمی، وکیل آفرین چیت ساز  گفت که از نظر حقوقی الله کرم نمی‌توانسته به محتویات پرونده دسترسی داشته باشد، چرا که پرونده امنیتی بوده و او جزو تیم بازجویی یا قضایی نبوده است.
مقیمی ضمن اعلام در خواست برای توقف طرح چنین ادعاهایی، تاکید کرد که دبیر شورای هماهنگی انصار حزب الله با آبروی آفرین چیت ساز بازی می‌کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »