تحریک افراد برای تجمع مقابل منزل بر اتهامات نماینده تهران اضافه می‌شود

دادستان تهران: دستور جلب محمود صادقی به قوت خود باقی است

زیتون- عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران تاکید کرد که «دستور جلب محمود صادقی به قوت خود باقی است.»%d8%ac%d8%b9%d9%81%d8%b1%db%8c-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86
به گفته او این حکم از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه صادر شده و کاملا مطابق با موازین قانونی بوده و کماکان به وقت خود باقی است.
داستان عمومی و انقلاب تهران در گفت و گو با میزان در مورد دلیل صدور این حکم توضیح داد که در پرونده مطروحه علیه محمود صادقی هشت فقره شکایت خصوصی و سه فقره اعلام جرم عمومی مطرح شده است.
دولت آبادی همچنین گفت که از طریق مجلس شورای اسلامی و کارگزینی دانشگاه تربیت مدرس برای این نماینده مردم تهران در مجلس احضاریه ارسال شده است و همچنین روز شنبه(۶/۹/۹۵) موضوع تلفنی به رییس مجلس ابلاغ شده است.
او همچنین افزود که دادسرا با آقای وکیلی عضو هیات رییسه مجلس در چند نوبت مذاکره کرده و تاکید شد برای پرهیز از سوء استفاده برخی افراد و جریان ها، محمود صادقی در دادسرا حضور یابد که به لحاظ امتناع نامبرده علیرغم اطلاع از احضاریه شعبه بازپرسی و انجام مصاحبه های متعدد که حکایت از اطلاع وی از احضار به دادسرا داشت، بازپرس دادسرا دستور جلب وی را صادر کرده است.
جعفری دولت آبادی در ادامه تاکید کرد مصونیتی که متهم به آن استناد می کند در موارد اظهارنظر یا دادن رای در مقام ایفای نمایندگی است و شامل مواردی که نماینده در حین انجام وظیفه نمایندگی مرتکب جرم گردد نمی شود. ماده‌ی ۹ قانون نظارت بر نمایندگان نیز صرفا ناظر به مواردی غیر از ارتکاب جرم است، زیرا در غیر اینصورت موجب تداخل وظایف قوا می گردد به علاوه تشخیص جرم بودن موضوع مورد شکایت با مراجع قضایی است، نه با هیات نظارت بر نمایندگان مجلس.
او در ادامه با اشاره به گزارش کتبی پلیس گفت که متهم یکشنبه شب(۷/۹/۹۵) با مقاومت در برابر مامورین و با سروصدا مانع اجرای دستور شده و سپس با تمرد در مقابل مامورین و ارسال پیامک و انتشار در سایت ها و کانال‌های خبری داخلی و بازنشر آن در سایت‌های ضدانقلاب خواستار کمک و حضور افراد در مقابل منزلش را فراهم کرد که نوعی تحریک مردم به درگیری با مامورین بوده که با خویشتن داری مامورین مستقر در محل و ترک موقعیت و تاکید دادستانی برای خودداری از درگیری با افراد، اجرای دستور موقتا متوقف ماند.
جعفری دولت آبادی همچنین از نمایندگان مجلس خواست تا به جای حمایت از یکدیگر از قانون تبعیت کرده و اجازه ندهند فردی با اقدامات غیرمتعارف موجب تجری دیگران گردد.
دادستان تهران در پایان اعلام کرد: اقدامات محمود صادقی در مقاومت در قبال مامورین و تحریک افراد برای حضور و اجتماع در مقابل منزل وی اخلال در نظم عمومی جرم محسوب و بر اتهامات قبلی وی افزوده خواهد شد و نامبرده باید به آن پاسخگو باشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. جناب آقای جعفری دولت آبادی،
  همین چنــد روز پیــش آیت الله موســوی اردبیلی دارفانی را وداع کرده، مطالبی که درموردش گفتــه ویا نوشتــه شده را مروری بکن، شما که از ایشان برترنبوده ونیستی…
  مردم یعنی ملت از شما یه چیــزمیخواهنــد وآن اجرای دقیق قانون است ونه اجرای حکم کیلویی…! بخــدا مردم خیلی بیشتــرازآن آگاه اند که تو فکرمیکنی…! آقای صادقی یه ســوآل کرده، جواب ســوآل نماینــده ملت بازداشت، زندان وبی حرمتی نیست… آقا جبهــه رفتی دستان دردنکنــه، یکدست در میدان نبــرد گذاشتی آنهــم قبول ودستان دردنکنـــه… حرف هایی که درباره این نماینــده میگویی توهیــن به ملت است،
  جواب ایشــان را که الآن جواب میلیون ها مردم این کشور است را بدهیــد، فقط همین…

 2. تلفنی به رئیس مجلس ابلاغ شده است !!
  ظاهرا رئیس مجلس نزد دادستان شان یک مامور ابلاع را دارد !!!
  زمانی که ایت الله طاهری امام جمعه اصفهان مغضوب شد ، ادم بی بته یی در اصفهان سمت قضایی داشت و به دستور گاهی سر به سر ایت الله طاهری میگذاشت و این امر این باور را برای او به وجود اورد که علی اباد هم شهری است ، پس از کنار رفتن اقای طاهری از امامت جمعه تاریخ مصرف او تمام شد . زمانی که در تهران در خیابا سکته کرد و در جوی آبی افتاد و جان سپرد کسی از دستگاه عریض قضایی یادی هم از او نکرد !!
  اگر شخص دادستان را جنمی باشد و شانی تنها در اجرای درست قانون نمایان میشود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

تحریک افراد برای تجمع مقابل منزل بر اتهامات نماینده تهران اضافه می‌شود

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »