احمد منتظری به ۲۱ سال زندان و خلع لباس روحانیت محکوم شد

زیتون- احمد منتظری از سوی دادگاه ویژه روحانیت قم به ۲۱ سال حبس تعزیری و سه سال خلع لباس روحانیت محکوم شد.512dcfca-d1e7-4e13-9914-c5e2223e53ca_w987_r1_s
به گزارش سایت اطلاع‌رسانی آیت‌الله منتظری او به اتهام‌ اقدام علیه امنیت ملى به تحمل ده سال حبس تعزیرى و به جهت انتشار فایل صوتى داراى طبقه بندى سرى به تحمل ده سال حبس تعزیرى و به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیرى جمعا به تحمل ٢١ سال حبس تعزیرى محکوم شده است.
سایت و کانال تلگرام آیت‌الله منتظری چند ماه پیش فایل صوتی جلسه قائم‌مقام وقت رهبری با اعضای منصوب آیت‌الله خمینی در هیات بررسی وضعیت زندانیان سیاسی را منتشر کرده بود. این هیات – براساس خاطرات آیت‌‌الله منتظری – حکم اعدام ۲۸۰۰ تا ۳۸۰۰ زندانی سیاسی را صادر کرد.
براساس این حکم و با توجه به «به ارزش و حرمت خون برادر شهیدش» و همچنین «با عنایت به سن و سال و وضعیت خاص وى و فقد سابقه محکومیت کیفرى» تنها ۶ سال از حکم حبس احمد منتظری اجرا خواهد شد.
منتظری همچنین به دلیل «اقدامات خلاف شان روحانیت» به «خلع لباس» محکوم شد، اما این حکم برای سه سال به حالت تعلیق درآمد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. با این حساب ، تاریخ این نظام مقدس نیز با طبقه بندی بکلی سری است ، چون اجرای احکام اسلام ار سوی حاکمان دارای طبقه بندی سری است !
    مگر میشود پذیرفت که دستور امام راحل عظیم الشان به کشتن زندانیان در سال ۶۷ جز اجرای احکام نورانی اسلام بوده است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های پیشین، بالا گرفته است. روند صعودی و چشمگیر طرفداران تحریم در

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش

ادامه »