علی لاریجانی: اگر اصلاح طلبان ضد انقلاب هستند، پس چرا می گذاریم فعالیت کنند

زیتون- علی لاریجانی، رییس مجلس نهم و نامزد انتخابات مجلس دهم درباره فعالیت اصلاح طلبان گفت:« سوال من این است که اگر شخصی جنبه ملی داشته باشد، باید روی آن هم مناقشه صورت گیرد، اگر اصلاح طلبان ضد انقلاب هستند، پس چرا می گذاریم فعالیت کنند. هم اکنون در کشور شخصیت های ملی وجود دارد که همه گروه ها به آن ها اعتنا می کنند، به طور مثال چرا آقای موحدی کرمانی که رئیس اصولگراها بوده و آقایان امامی کاشانی و امینی در لیست انتخابات خبرگان اصلاح طلبان قرار دارند و بسیاری از نمایندگان رهبری در استان ها هم در لیست خبرگان اصلاح طلبان قرار دارند، آیا این افراد و بزرگان اشتباه کار هستند؟ قطعا این طور نبوده و منطق ما اینگونه نیست. ما دو جریان سیاسی هستیم اما در برخی از امور ممکن است که وفاق داشته باشیم و این طور نیست که همه چیز را رد کنیم و گاه به خاطر اینکه کاندیدای اصلاح طلب نداشته اند، در بین موجودین گر چه از گرایش های دیگر بودند، توجه کردند که در انتخابات حضور داشته باشند. از طرفی حضرت آقا فرموده اند حتی کسانی که نظام را قبول ندارند در انتخابات شرکت کنند، به هر حال کسانی که نظام را قبول ندارند نیز به کسی رای می دهند، حال آیا این به معنای اشکال کاندیدای مربوطه است؟! حال آن که این گروه های اطلاح طلب نظام را قبول دارند و شورای نگهبان برخی کاندیداهای آن ها را تأیید کرده است.»

index

او که در جمع طلاب قم سخن‌رانی می‌کرد در پاسخ به سوالی در مورد موضع گیری‌هایش در جریان وقایع بعد از انتخابات سال ۸۸ گفت:« درباره مسئله تهران در آن روزها گفتم که وضع تهران نسبت به دیگر شهرها متفاوت است، در آن شرایط من به دنبال آرام کردن فضا بودم، من به دنبال شفاف سازی و باز کردن اذهان مردم تهران بودم. در یک پدیده فتنه که به وجود می آید، یک گروه تنها بر روی آن بنزین می ریزند تا شعله ور شود و یک عده می خواهند این شعله را خاموش کنند، حال سوال مطرح می شود که آیا فتنه باید خاموش می شد یا باید شعله ور نگه داشته می شد؟ زمانی که یک فتنه در کشور به وجود آمد، بخشی از این فتنه یک سوء تفاهم در مردم بوده و یک عده هم قصد سوء استفاده از آن را داشتند.»

در بخش دیگری از این جلسه پرسش و پاسخ که توسط ایسنا منتشر شده، او در مورد انتقادهایی که نسبت به شورای نگهبان در جریان انتخابات سال ۸۸ داشت، توضیح داد:«من درباره شورای نگهبان گفته ام که اعضای آن افراد متدین بوده و خلاف نمی کنند، اما ای کاش درباره انتخابات موضع گیری نمی‌کردند و الان نیز نظرم مثل گذشته است و معتقدم که اعضای شورای نگهبان نباید نسبت به انتخابات موضع گیری کنند و این مسئله قطعا در جامعه سوء تفاهم ایجاد می کند، اما در همان صحبت ها اعلام کردم که آن ها افراد متدینی بوده و خلاف نمی کنند.»

لاریجانی در انتها گفت:«ما اگر با مردم صدق نداشته باشیم، آن ها حرف ما را نمی پذیرند و به طور طبیعی در ذهنشان اشکال به وجود می آید»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »