رییس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس: فساد مالی در تمام دستگاه‌ها شیوع پیدا کرده است

زیتون- محمود صادقی نماینده مجلس، در پاسخ به سخنان صادق لاریجانی که او را متهم کرده بود «با کمال وقاحت» به رییس قوه قضاییه تهمت زده است، نوشت که «فساد در همه دستگاه‌های کشور شیوع» پیدا کرده و «شفافیت» پیش‌نیاز اصلی مبارزه با فساد است.images
رییس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس در نامه خود نوشت که سوال او از وزیر اقتصاد درباره واریز منابع مالی در اختیار این قوه به حساب شخصی لاریجانی و درخواستش از رییس قوه قضاییه برای شفاف‌سازی درباره این حساب‌‌های بانکی، براساس اصل ۵۳ قانون اساسی بوده است.
صادق لاریجانی پیش از این گفته بود که خبر واریز هزار میلیارد تومان به حساب‌‌های شخصی او دروغ است. رییس قوه قضاییه گفته بود که عده‌ای از «فراریان فتنه ۸۸» با «اتصال به بخشی از بدنه فاسد اصلاحات» و با «هم‌فکری و تشکیل اتاق فکر» دست به «شایعه‌پراکنی برای تخریب نظام» می‌زنند.
محمود صادقی نوشت که به عقیده او «پاره‌ای غفلت‌ها، سو مدیریت‌ها و مصلحت‌اندیشی‌ها» و «عدم اهتمام کافی به شفافیت در خرج و دخل‌ها» باعث شده است که «فساد اداری و مالی» در «همه دستگاه‌ها شیوع پیدا» کند.
این عضو فراکسیون امید با اشاره به این‌که صادق لاریجانی رییس «عالیه قوه‌ای» است که مطابق اصل ۱۵۶ قانون اساسی «پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی» و «مسئول تحقق بخشیدن به عدالت» و موظف به «احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع» و «نظارت بر حسن اجرای قوانین» است، گفت او «حتما می‌داند که برابر اصل ۸۶ قانون اساسی نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رأی خود کاملا آزادند و نمی‌توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهارکرده‌اند یا آرائی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند تعقیب یا توقیف نمود.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »