سخنگوی سپاه: نظر مشورتی داده بودیم

محسنی اژه‌ای مسئول پیگیری لغو سخنرانی مطهری در مشهد شد

زیتون- وزیر دادگستری خبر داد که صادق لاریجانی به غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخن‌گوی قوه قضاییه، دستور پیگیری و بررسی موضوع لغو سخنرانی مطهری را داده است.643326_875
به گزارش خانه ملت مصطفی پورمحمدی گفت: «در شرایط کنونی تنها چیزی که می دانیم این است که دادستان مشهد بر اساس گزارشی دریافتی از منابع اطلاعاتی سخنرانی مطهری را لغو کرده است».
پیش از این استاندار خراسان رضوی گفته بود دلیل لغو جلسه سخن‌رانی علی مطهری، نامه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بوده است. اما رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، خبر داد در تماس با «فرمانده سپاه خراسان رضوی»، او گفته است که «اطلاعات سپاه خراسان هیچ گونه نقشی در لغو این سخنرانی نداشته است.»
سخن‌گوی سپاه پاسداران اضافه کرد که سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی یک هفته پیش از سخن‌رانی علی‌مطهری در نامه‌ای به استانداری و دادستانی «توصیه» کرده بود که «بهتر است به سخنران مدعو یادآور شود که با توجه به ایام اربعین حسینی و شرایط مذهبی شهر مشهد، مراسم به گونه‌ای برگزار شود که بستری برای سوء استفاده فراهم نشود.»
به گفته شریف «گاهی ممکن است در خصوص برنامه‌هایی که در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها برگزار می‌شود و ممکن است برگزاری آن بسترهایی برای بر هم زدن امنیت ایجاد کند، از اطلاعات سپاه استعلام انجام شود که در این موارد سپاه براساس برآوردهای اطلاعاتی درباره برگزاری آن مراسم اظهار نظر می‌کنند.» همچنین به گفته او، «گاهی نیز ممکن است سپاه با اطلاع از برگزاری برنامه‌ای در استان، بنا بر وظیفه ذاتی، برآوردهای اطلاعاتی خود را به مقامات مسئول در استان اعلام کند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. دادستان محترم مشهد فرمودند که برای پیشگیری از جرم نیاز به اجازه از کسی ندارند ، ولی نیاز مبرم به نظر مشورتی نهادهای نظامی امنیتی که هست !!

  2. کسی از شما نظر خواسته که نظر مشورتی میدهید ؟؟!!

    جالبه که سپاه آشکارا در سیاست دخالت میکنه و اسمش را افزایش بصیرت سیاسی میذاره و اینجا هم میگه نظر مشورتی داده ام

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سخنگوی سپاه: نظر مشورتی داده بودیم

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »