زیتون- غلام‌حسین دهقانی، معاون نمایندگی دائم و سفیر ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت، «اتهام» استفاده ایران از پروازهای تجاری ماهان برای انتقال اسلحه به لبنان را تکذیب کرد.airb
روز گذشته سفیر اسراییل در سازمان ملل در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت، ایران را به استفاده از پروازهای تجاری برای انتقال سلاح به حزب‌الله لبنان متهم کرد. دنی دانون نوشت که ایران از ماهان ایر برای انتقال سلاح به حزب‌الله استفاده می‌کند.
پیش از این دولت آمریکا نیز خطوط هوایی ماهان‌ایر را به ارائه خدمات به نیروی قدس سپاه پاسداران و همچنین حزب‌الله لبنان متهم و تحریم کرده بود.
نماینده اسرائیل در سازمان ملل نوشت که اعضای سپاه قدس «سلاح و سایر تجهیزات» را در «چمدان‌هایی با پروازهای تجاری به بیروت یا دمشق» می‌فرستند و از آن‌جا زمینی به حزب‌الله در لبنان منتقل می‌کنند. به نوشته او: «معلوم است که ایران هنوز تامین کننده اصلی سلاح و مواد مرتبط به حزب الله، در تخطی آشکار از قطعنامه های مکرر شورای امنیت است. شورای امنیت باید ایران و حزب الله را برای نقض قطعنامه هایش محکوم کند.»
به گزارش رویترز اما در این نامه که به ۱۵ عضو شورا امنیت داده شده، هیچ مدرکی از سوی اسرائیل ارائه نشده است.
نماینده ایران در سازمان ملل، در پاسخ به این ادعای اسرائیل گفته است که اظهارات نماینده اسرائیل «چیزی جز ادعاهای پوچ و سراسر کذب تکراری علیه جمهوری اسلامی نیست.»

بازگشت به صفحه اول