دادستانی مشهد بر اساس نامه اطلاعات سپاه سخنرانی مطهری را لغو کرده است

زیتون– استاندار خراسان رضوی گفت دلیل لغو جلسه سخن‌رانی علی مطهری از سوی دادستان مشهد، نامه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بود.
به گفته علی رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، واحد اطلاعات سپاه پاسداران در نامه‌ای به دادستانی مشهد از او خواسته بود تا به دلیل آنچه که «احتمال بروز برخی تخلفات» اعلام کرده است، سخنرانی نایب رییس مجلس را لغو کند.139212141100466552267794
پیش از این علی مطهری در نامه به حسن روحانی، نوشته بود که دادستان مشهد پس از آن‌که نامه‌ای دریافت کرد، سخن‌رانی او را لغو کرد. مطهری ابراز امیدواری کرده بود که این نامه از سوی احمد علم‌‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، نباشد.
ایرنا به نقل ازعلیرضا رشیدیان، استانداری خراسان رضوی، نوشت که او با توجه «تلاش وزیر کشور بر حل مشکل»، موضوع را «شخصا» پیگیری کرده و «طی تماس تلفنی با رییس کل دادگستری خراسان رضوی وی عنوان کرد که دادستان بر اساس مکاتبه اطلاعات سپاه مبنی بر احتمال بروز برخی تخلفات حکم به لغو جلسه داده است.»
رشیدیان گفت: «مبنای عمل دادستانی مرکز استان، نامه واصله از همکاران اطلاعات سپاه بوده است. اما با توجه به گزارشات اخذ شده از اداره کل اطلاعات، نیروی انتظامی استان و نامه معاون اطلاعات سپاه که به استانداری خراسان رضوی نیز ارسال شده بود وقوع هیچ حادثه و جرمی در این مراسم عزاداری پیش‌بینی نشده بود و درخواستی مبنی عدم برگزاری یا لغو مراسم در آن درج نشده بود.»

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد که موضوع را با دادستان کل کشور و روسای مجلس و قوه قضاییه در میان گذاشته و «آیت‌الله علم‌الهدی از برگزاری این مراسم مطلع نبوده و هیچ‌گونه ارتباطی با موضوع حکم دادستانی نداشت.»
هم‌زمان حسین‌علی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر در جریان تذکری در صحن علنی گفت: «اخباری که به دست ما می‌رسد حاکی از این است که جریان خاصی پشت موضوع سخنرانی علی مطهری در روز اربعین در مشهد قرار داشته است که مربوط به جریانات سیاسی هم نیست.» او همچنین مدعی شد «باید بررسی شود که آیا عناصر نفاق پشت این موضوع بوده‌اند که این میتینگ را به این صورت برگزار کنند؟»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »