علی مطهری در همایش «مطالبات دانشجویان از مجلس آینده»

باید این تابو را شکست

زیتون- علی مطهری در نشست دانشگاه تهران در همایش «مطالبات دانشجویان از مجلس آینده» در پاسخ به دانشجویی در خصوص اینکه برخی می‌گویند رسانه‌های خارجی از اصلاح طلبان حمایت می‌کنند، گفت:« این حرف‌ها درست نیست و شارلاتان بازی است. اگر انگلیس بخواهد در جایی نفوذ کند در نهادهایی خواهد بود که روزی پنج بار می‌گویند «مقام معظم رهبری» نه منتقدین حکومت که دائما انتقاد‌هایشان را از نظام مطرح می‌کنند. ما باید از نفوذ در نهادهایی که طرفدار نظام هستند بترسیم.»

علی+مطهری

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره عملکرد دستگاه قضایی در رسیدگی به پرونده دو تن از نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم گفت:« باید دادگاه‌های علنی تشکیل شود و به این ترتیب با فشار افکار عمومی از امکان خطای قوه قضائیه بکاهیم.»

این نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنان خود که توسط ایلنا منتشر شده، گفت:‌« بنده در ماجرای رسیدگی به پرونده شیراز متوجه شدم قوه قضائیه از طرف قوای بیرونی تحت فشار است و مستقل نیست. اما باید به فضل سوم قانون اساسی عمل کرد. این فصل از عدم حصر و غیر قانونی بودن شکنجه و اقرار صحبت می‌کند که باید عملیاتی شود. مسایل سال ۸۸ باید با در نظر گرفتن شیطنت‌های احمدی‌نژاد و تحریک‌های برخی نهادهای‌های حکومتی بررسی شود.» مطهری در مورد عدم انتقادپذیری برخی گروه‌ها اظهار کرد:« ما در مورد مساله کشته شدن ستار بهشتی در صحن علنی مجلس سوال پرسیدیم و به من حمله ور شدند که چرا می‌گویی یا در مورد حصر که در صحن علنی مطرح شد می‌گفتند چرا در مورد تصمیمات نظام انتقاد می‌کنید؟ باید این تابو را شکست.»

مطهری گفت نباید این گونه باشد که به خاطر قداستی که برای نظام و افراد قائل هستیم آن‌ها را از انتقاد معاف کنیم. حتی در زمان پیامبر نیز اشتباهاتی رخ می‌داد. در مورد فتح مکه قرار بود خونی ریخته نشود اما شد. ما یک سری کاسه‌های داغ‌تر از آش داریم که می‌خواهند از ولایت فقیه بت بسازند که خود رهبری نیز با این اقدام آنها مخالف است.

وی همچنین در مورد امکان تقلب در انتخابات آینده گفت: به وزارت کشور این دولت بیشتر می‌شود اعتماد کرد و فکر می‌کنم با یک سری تخلفات جزئی نتایج اعلام شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

علی مطهری در همایش «مطالبات دانشجویان از مجلس آینده»

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »