زیتون- مطهره پارسی، همسر علی شریعتی زندانی سیاسی، خبر داد که پس از تزریق دارویی ناشناخته به همسرش، او را از بیمارستان ترخیص و «سراسیمه به زندان اوین» باز گردانده شد.download
مطهره پارسی به «زیتون» گفت علی شریعتی به شرط تزریق صرفا سرم قندی – نمکی برای جلوگیری از کما، بستری شدن در بیمارستان طالقانی را پذیرفته بود. او گفت: «روز شنبه هنگام تزریق سرم، دست وی دچار درد و تورم شدیدی شد که پس از پیگیری خانواده و پرستاران مشخص شد پزشکی که از طرف دادستانی مسئولیت درمان وی را عهده دار شده است اقدام به اضافه نمودن دارویی به سرم نموده که تورم شدید دست و درد طاقت فرسا از عوارض آن و حساسیت بدن این زندانی سیاسی به داروی موصوف بوده است.»
به گفته همسر علی شریعتی، پزشک مذکور «پیش از پایان مراحل درمانی و در بیست و یکمین روز اعتصاب غذا»، این زندانی سیاسی را از بیمارستان مرخص و امروز، دوشنبه، به زندان اوین انتقال داد.
خانواده علی شریعتی اعلام کردند که شرح این حادثه را در نامه‌ای برای وزیر بهداشت فرستاده‌اند و از طریق کمیسیون بهداشت مجلس و فراکسیون امید «در حال پیگیری» آن هستند.
علی شریعتی بهمن سال ۹۳ به اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت شد و از سوی دادگاه به پنج سال حبس به دلیل حضور در تجمع اسیدپاشی مقابل مجلس محکوم شد. او از دهم آبان در اعتراض به این حکم دست به اعتصاب غذا زده است.

بازگشت به صفحه اول