لغو سخنرانی مطهری و پلمب دفتر اصلاح‌طلبان در مشهد با دستور دادستان

زیتون- با دستور دادستان مشهد سخن‌رانی علی مطهری، نایب رییس مجلس دهم در دفتر مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان این شهر، لغو و محل سخن‌رانی نیز پلمب شد.
بتول گندمی، دبیرکل مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی خبر داد که دادستان مشهد در نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی این شهر خواستار لغو این سخنرانی شده است. به گفته او مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان روز شنبه به صورت شفاهی و «بدون هیچگونه ابلاغ کتبی» از طریق فرمانداری مشهد و استانداری خراسان رضوی مطلع شده‌اند که دستور لغو این سخنرانی صادر شده است.org-z1369221107c9b33687363d1a3120ce81e512eef238c8c4bcd7
گندمی گفت: «به دنبال این موضوع با اخذ مجوز از فرمانداری مشهد سالن سخنرانی از تالار رازی به سالن ساپکو انتقال یافت اما اجازه برگزاری مراسم اربعین حسینی در این محل نیز داده نشد.»
افرادی که برای شرکت در این مراسم در مقابل سالن ساپکو در شهر مشهد جمع شده بودند با دستور ماموران نیروی انتظامی و به گزارش شاهدان عینی توسط نیروهای لباس شخصی از سالن خارج شدند. خبرگزاری برنا بدون اشاره به جزییات، از «درگیری» بین برخی از شرکت‌کنندگان در این مراسم با ماموران انتظامی و نیروهای لباس شخصی خبر داده است.
علی مطهری نیز پس از لغو سخن‌رانی خود در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی نوشت: «لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟ نیروی انتظامی تحت فرمان استاندار است یا دادستان؟ و اساسا ورود دادستان در این گونه موارد بر چه اساسی است؟»
نایب رییس مجلس نوشت: «تردید دارم که این قبیل اقدامات داعش‌گونه عالما عامدا علیه انقلاب اسلامی انجام می‌شود یا از روی سهو و نادانی؟». مطهری با اشاره به این‌که «این وضعیت زیبنده دولت» روحانی نیست، نوشت: «چنانچه اقدام موثری در این خصوص مبذول نفرمایید مجلس چاره‌ای جز استفاده از اختیارات قانونی خود نخواهد داشت.»
جلوگیری از سخنرانی علی مطهری واکنش برخی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی را به دنبال داشته است.
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، در توئیتر خود نوشت که به دلیل «تعلل» استانداری خراسان رضوی در این باره و «انفعال» وزارت کشور در موارد مشابه، استیضاح وزیر کشور «مناسب‌ترین» واکنش مجلس است. فاطمه سعیدی، نماینده دیگر تهران، نیز خواستار آن شد که وزیر کشور و مسئولان استان خراسان رضوی توضیح دهند که «چه اتفاقی در این استان افتاده که دولت این چنین تسلیم فشارها در مشهد می‌شود.» عبدالکریم حسن زاده، عضو هیات رئیسه مجلس، نیز در توئیتر خود نوشت که «آیا سخنرانی نایب‌رییس مجلس هم حکم کنسرت دارد که در مشهد لغو شد؟»
عبدالله رمضان زاده، سخنگوی دولت محمد خاتمی، نیز در توئیتر خود نوشت که آیا خراسان رضوی «قصد جدایی از ایران دارد؟ قبلا وزارت ارشاد محدود شده بود و اکنون وزارت کشور.»
به دنبال مخالفت امام جمعه مشهد و مقام های قضایی استان خراسان رضوی با برگزاری کنسرت های موسیقی در شهر مشهد، علی جنتی، وزیر وقت ارشاد، از برگزار نشدن اجرای موسیقی در این شهر خبر داده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. نامه ای که به دادستان نوشته شده به گفته استاندار خراسان رضوی از طرف اطلاعات سپاه بوده است

  2. مطهری در نامه به رئیس جمهور نوشته است که دادستان مشهد بنا به گفته خودش پس از اینکه نامه ای به او رسیده دستور لغو سخنرانی را داده است ، مطهری احتمال داده است که نامه از علم الهدا نماینده ولی فقیه در خراسان بوده است .
    در قانون اصلاحات ارضی حکومت غاصب شاهنشاهی پیش بینی شده بود که در صورت استنکاف مالک از امضای سند فروش ملک به زارع ملک نماینده دادستان سند را از طرف مالک امضا خواهد کرد . چون قانون اصلاحات ارضی در همه پرسی ششم بهمن به تصویب رسیده بود و در قانون اساسی مشروطه تصویب قانون وسیله رفراندم پیش بینی نشده بود ، دادستانها از معرفی نماینده برای امضای سند خود داری کردند ، ناچار با تشکیل کمیسیونی از مجلسین شورا و سنا قانون در کمیسیون تصویب و برای امضای سند نیز به جای نماینده دادستان رئیس اداره اصلاحات ارضی در نظر گرفته شد !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »