تعهد ائتلاف عربی و حوثی‌های یمن برای رعایت آتش‌بس

زیتون- ائتلاف تحت رهبری عربستان که در جنگ یمن از دولت منصور هادی در مقابل نیروهای حوثی حمایت می‌کند، اعلام کرد آتش‌بسی ۴۸ ساعته را آغاز خواهد کرد.attach201506373302299413025
به گفته مقام‌های ائتلاف اگر حوثی‌ها آتش‌بس را رعایت کنند، امکان تمدید آن وجود دارد. در طول این آتش بس امکان تحویل کمک به نواحی تحت کنترل حوثی‌ها در جنوب غربی کشور فراهم می‌شود.
سخن‌گوی نیروهای مسلح یمن از پایبندی این نیروها به آتش بس اعلام شده از سوی ائتلاف عربستان در صورت پایبندی آنها خبر داد. به گزارش ایسنا، شرف لقمان، سخنگوی نیروهای ارتش یمن که از انصارالله حمایت می‌کند، تاکید کرد در صورتیکه طرف مقابل به آتش بس پایبند باشد ما نیز پایبند هستیم.
بیش از ۱۰ هزار نفر در طول ۲۰ ماه جنگ داخلی یمن کشته شده‌اند. سازمان ملل تخمین زده است که بیش از سه میلیون نفر در اثر این مناقشه آواره شده اند، بیش از ۲۱ میلیون نفر نیازمند کمک انسان‌دوستانه هستند و دو میلیون نفر نیز دچار سوتغذیه هستند که ۳۷۰ هزار نفر آنها کودک هستند. براساس مطالعه سازمان بهداشت جهانی بیش از نیمی از تاسیسات بهداشتی یمن نیز بسته یا نیمه فعال هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »