هشدار سازمان عفو بین‌الملل در مورد نازنین زاغری

زیتون- سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای هشدار داد که وضعیت روحی و جسمی نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی – ایرانی «نگران کننده» است.
عفو بین الملل خبر داد که ریچارد راتکلیف، همسر نازنین زاغری، گفته است طی هفته‌های اخیر حال همسرش «به شدت رو به وخامت نهاده و او به خودکشی فکر می‌کند. حال نازنین چنان بد شده که مقام‌های زندان ترتیب ملاقات او و خانواده‌اش را فراهم می آورند. وی از پنج روز پیش در اعتصاب غذا بوده است.»nazanin-arrested-iranian-nationals-zagheri-english-guards-kerman-beroznews-1
این شهروند ایرانی- بریتانیایی به پنج سال زندان محکوم شده است.
براساس بیانیه عفو بین‌الملل مادر نازنین زاغری بعد از ملاقات فرزند خود «از این که دخترش چنان ضعیف و لاغر شده، دچار شوک شده و از حال رفته است». خانواده این شهروند بریتانیانی‌-ایرانی گفته‌اند نازنین زاغری ازخدمات پزشکی لازم محروم است. به گفته خانواده زاغری، او ناراحتی قلبی دارد و از سردرد های مزمن رنج می‌برد.
فیلیپ ارتور، مدیر خاورمیانه سازمان عفو بین‌الملل گفت: «خبر وخامت وضعیت سلامتی نازنین زاغری بسیار هشدار دهنده است. این در حالی است که وی به طور ناعادلانه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به پنج سال زندان محکوم شده است».
این زندانی دوتابعیتی ۱۵ فروردین امسال در فرودگاه تهران و هنگام خروج از ایران بازداشت شد. خانواده زاغری در ۱۹ شهریور اعلام کردند که او به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال زندان محکوم شده است. پاسپورت بریتانیایی دختر نازنین زاغری که متولد بریتانیاست ضبط شده و او نمی‌تواند از ایران خارج شود.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب