در خواست فعالان سیاسی از علی شریعتی برای شکستن اعتصاب

????همسر علی شریعتی: او را به گروگان گرفته‌اند

زیتون- مطهره پارسی، همسر علی شریعتی، در گفت‌و‌گو با «زیتون» خبر از «وضعیت بحرانی» این زندانی سیاسی داد.
به گفته مطهره پارسی، روزگذشته به علی شریعتی اعلام شد برای مرخصی استعلاجی به بیمارستان چمران اعزام می‌شود، اما امروز این زندانی به بیمارستان طالقانی منتقل شده و در حال حاضر «نه به بیمارستان دیگری انتقال می‌دهند، نه اجازه ترخیص می‌دهند و نه اعزام به زندان. او را گروگان گرفته‌اند.»download
مطهره پارسی تاکید کرد که علی شریعتی همچنان در اعتصاب هست و اجازه تزریق سرم و آزمایش نمی‌دهد.
شریعتی از دهم آبان و پس از بازداشت دست به اعتصاب غذا زد. او هنگام بازداشت گفته بود به دلیل این‌که بابت اعتراض به «اسیدپاشی» به زندان محکوم شده دست به اعتصاب غذا خواهد زد و تا زمانی که از این «حکم غیرعادلانه و غیرقانونی» تبرئه نشود، دست از اعتصاب برنمی‌دارد.
همسر علی شریعتی در مورد وضعیت جسمانی این زندانی گفت او «در حالت بحرانی» است و به گفته پزشک «سلول‌های مغزی او در معرض تخریب قرار دارد و هر لحظه امکان از دست رفتن هوشیاری» وجود دارد.
پیش از این دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و خانواده مهدی کروبی از او خواسته بودند که به اعتصاب غذا پایان دهد. اخیرا نامه‌ای با امضای بیش از ۴۷۷ نفر از فعالان سیاسی – اجتماهی منتشر شد که از شریعتی درخواست کردند اعتصاب غذای خود را بشکند.
متن کامل این نامه که در سایت کلمه منتشر شده به شرح زیر است:
«ما» با هم آغاز کردیم
از یک نیمه شب تلخ و ادامه دادیم تا هزاران نیمه شب تلخ.
«ما» که می‌گویم بازتعریف همه‌ی ارزش‌هامان بود و تنمان. قرار نبود تنها بمانیم. قرار نبود تنها بجنگیم. در درد هزار بار سر بر شانه هم گذاشته‌ایم و گریسته‌ایم و سر آمد زمستان خوانده‌ایم. شک داری مگر؟ شک داری که زمستان می‌رود و سیاهی‌اش به زغال می‌ماند. شک مکن. تو تن تنها نیستی. جز پروردگاری که چنین امتحان سخت بر ما مقدر کرده ،یک «ما» هم هست. ابراهیم شو. از آتش برون آ. ما هزاران چشم دوخته‌ایم به تو که آتش بر تنت سرد می‌شود.
اشک‌هایمان را قورت می‌دهیم و با ته مانده‌اش روی لب‌های لرزانمان خط می‌کشیم «برمی‌گردد، می‌آید.» به ما چشم بدوز. در آتشیم برادر. در از خود گذر کردگی از پیش تعیین شده در ذهنت ما را مگذار.
آبی بنوش و ظلم را از نهاد دل به صاحب عظمی عدل بسپار.
چشم به راهت هستیم… ما

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در خواست فعالان سیاسی از علی شریعتی برای شکستن اعتصاب

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »