حمایت قاطع وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی از اجرای برجام

زیتون- وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جلسه‌ای در شهر بروکسل تاکید کردند اتحادیه اروپا «تعهد قاطع» در برابر اجرای توافق هسته‌ای با ایران دارد.
وزیران خارجه اروپایی در نشست روز دوشنبه خود بر تعهد خود به توافق هسته‌ای ایران که سه کشور اصلی این اتحادیه؛ بریتانیا، فرانسه و آلمان، همراه با ایالات متحده، روسیه و چین دست‌اندرکار آن بودند، تأکید کرد‌ه‌اند.fd083819-7715-44c9-86d5-ddac2e1c2ed0_w987_r1_s فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز گذشته توافق هسته ای با ایران را «سندی فراتر از توافق دو جانبه میان تهران و واشنگتن» خوانده بود.
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به نشست بروکسل، خواستار «حمایت رسمی اتحادیه» و «اقدامات عملی برای الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی» شد.
دونالد ترامپ در دوران رقابت‌های انتخاباتی از برجام انتقاد و آن را «بدترین توافق تاریخ توافق‌ها» توصیف کرده بود. مشاور سیاست خارجی او نیز چند روز پیش از لزوم بازنگری و مذاکره مجدد درباره برنامه هسته‌ای ایران سخن گفته بود. جان بولتون، از چهره‌های سیاسی نومحافظه کار، یکی از نامزدهای احتمالی وزارت امورخارجه آمریکاست. او خواستار لغو برجام در روزهای اول ریاست جمهوری ترامپ شده است.
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شب گذشته در پایان یک نشست غیررسمی میان وزرای خارجه اتحادیه اروپا، از توافق هسته‌ای دفاع کرد و گفت که پایدار ماندن برجام و اجرای آن از اولویت‌های اتحادیه اروپاست. او برجام را توافقی توصیف کرد که شورای امنیت سازمان ملل هم بر آن صحه گذاشته و تاکید کرد که حمایت از اجرای کامل این توافق از وظایف این سازمان است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »