تذکر محمود صادقی درمورد حساب‌های شخصی رییس قوه قضاییه

زیتون- محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس از رییس قوه قضائیه خواست تا «برای تنویر افکار عمومی»، گزارشی از عملکرد حساب‌های خود را طی پنج سال گذشته اعلام کند.
صادقی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری با اشاره به «اخبار و شایعاتی درباره افتتاح حساب های متعدد شخصی به نام رییس محترم قوه قضائیه در فضای مجازی و حقیقی»، گفت وزیر اقتصاد این اخبار را تکذیب کرد، اما «توضیح داد که از ۲۰ سال پیش با هماهنگی خزانه‌داری کل و بانک مرکزی مجموعه مبالغی بارعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه قضائیه به صورت سپرده در سیستم بانکی قرار گرفته است.»images-1
صادقی از علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد، خواستار توضیح درباره «حدود قانون و موازین شرعی» شد که «اجازه می‌دهد وجوه دولتی به حساب های شخصی واریز شود؟». مبالغی که «بخش قابل توجهی» از آن‌ها، به گفته نماینده تهران، متعلق به «اشخاص حقیقی و اصحاب دعوا در محاکم حقوقی و کیفری و بعضا متعلق به متهمان در دادسراهاست که بابت قرارهای وثیقه و تودیع احتمالی در صندوق دادگستری واریز می‌شود». او پرسید: «کدام موازین شرعی اجازه می دهد قوه قضائیه در این وجوه تصرف کند. این وجوه را سپرده گذاری کند و سود حاصله را تملک کند.»
صادقی همچنین از صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، درخواست کرد «برای جلوگیری از ادامه سو استفاده‌های بیگانگان» و همچنین «برای شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی»،‌ اقدام به ارائه گزارشی از «عملکرد این حساب‌ها شامل مبالغ واریز شده، سود حاصله و موارد مصرف آن طی پنج سال گذشته» کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. سوء استفاده بیگانگان که نباید مانع حسن استفاده قاضی القضات از وجوه سپرده مردم شود !

  2. کلید گذاشتن وجوه سپرده مردم در حساب بانکی قضات جامع الشرایط و استفاده از بهره آن در زمان ریاست رازینی بر دادگستری تهران زده شد !
    چند صد سال به مردم گفتند که نزول نخورید که جنگ با خداست ، معلوم شد اگر عده و عده داشته باشی با موشکهای بالستیک جنگ با خدا هم بلا اشکال است !
    ظاهرا چند ده میلیارد تومانی که به عنوان بودجه در اختیار و بدون هیچ حساب و کتاب در اختیار روسای قواست قاضی القضات را سیر نمیکند !
    با اسلامی نابی که در این چهار دهه شناختیم در حیرتیم که حضرت علی در مورد اهن داغی که به دست برادر خود عقیل نزدیک کرد ، روز قیامت جواب خدا را چه میدهد !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای دیگری‌ست، از سر بی‌مسئولیتی

ادامه »

سیاست‌های مدرن‌سازی دو دولت پهلوی -فارغ از جهت‌گیری ما نسبت به آن- این چنین جامعه ایران را به سمت مدرن شدن هدایت نکرد که نفرت از جمهوری اسلامی…

ادامه »