زیتون- یحیی رحیم‌صفوی، مشاور نظامی آیت‌الله خامنه‌ای، ضمن ابراز امیدواری نسبت به «چرخش محسوس» سیاست‌های دونالد ترامپ درباره ایران٬ از رسانه‌ها خواست «تامل بیشتری» در موضع‌گیری‌های خود در این زمینه داشته باشند. download
رحیم‌صفوی در مورد نتایج انتخابات آمریکا گفت که امیدوار است رییس‌جمهور منتخب «درباره ایران و منطقه چرخش محسوسی» داشته باشد تا «ریشه‌های ناامنی در منطقه» از بین برود.
فرمانده اسبق سپاه پاسداران اضافه کرد: «زود است راجع به انتخابات آمریکا اظهارنظر جامع و کاملی انجام شود و تحلیل من این است که رسانه‌های ایران تامل بیشتری در موضع‌گیری داشته باشند. مقداری باید زمان بگذرد و فرد منتخب روی کار بیاید ببینم چکار خواهد کرد».
مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی همچنین گفت: «تجربه به ما نشان داده کاندیداها چه در ایران و چه در خارج حرف‌هایی می‌زنند که پس از استقرار، نظرات‌شان تغییر می‌کند و احتمال این چرخش را درباره فرد منتخب آمریکا می‌دهیم چرا که آمریکا را سیستم اداره می‌کند و این سیستم اجازه نخواهد داد آنچه رییس جمهور می‌خواهد صورت بگیرد.» او تاکید کرد که «باید ببینیم در عمل چگونه رفتار خواهد کرد؛ باید تأمل کنیم و عجولانه برخورد نکنیم.»
پیش از وی نیز علی لاریجانی، رییس مجلس، خواستار پرهیز از اظهار نظرهای «شتاب زده و قضاوت زودهنگام» درباره دونالد ترامپ شده بود.

بازگشت به صفحه اول