مخالفت مجلس با طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور

زیتون– نمایندگان مجلس دهم در جلسه علنی امروز به کلیات طرح 334318_193«شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد» رای نداد و این طرح به طور کلی از دستور خارج شد.
یک فوریت این طرح در جلسه علنی ۲۷ تیرماه ۹۵ به تصویب رسیده بود، اما در جلسه امروز مجلس از مجموع ۲۴۰ نفر نماینده حاضر، تنها ۱۰۷ نفر با کلیات این طرح موافقت کردند و ۹۴ نفر به آن رای مخالف دادند و بر اساس آیین‌نامه مجلس کلیات این طرح به تصویب مجلس نرسید.
دولت حسن روحانی با این طرح که جمعی از نمایندگان آن را تدوین کرده بودند، مخالف بود، اما با دستور علی لاریجانی، رییس مجلس، طرح مذکور به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شده بود. مخالفت دولت و انتقاد شماری از نمایندگان به نحوه بررسی طرح در کمیسیون اصل ۹۰ دلیل اصلی عدم تصویب طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور، در مجلس محسوب می‌شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. مردم حق ندارند از کار این سرمایه های اسلام سر درآورند ، در نظام فاسد شاهنشاهی بود که مردم از حقوق ماهیانه سی هزار تومانی ولیعهد نیز مطلع بودند ، اطلاع مردم تحت ولایت محدود به رساله عملیه است که به تکلیف عمل کنند ، اختلاف اصولگرا و اصلاح طلب هم در مورد غنایم فتح سال ۵۷ است و سهم امام علیه السلام است !
    مجلس هم مجلس شورای اسلامی است و نه مجلس شورای ملی که اقلیتی کمتر از تعداد انگشتان دو دست به رهبری مصدق توانستند با وجود اکثریتی درباری و طرفدار انگلیس قانون ملی شدن نفت و خلع ید از شرکت نفت انگلیس را به تصویب برسانند ، چون نمایندگان اکثریت آنقدر وقیح نبودند که علنا با منافع ملی ایران مخالفت کنند .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »