مخالفان ترامپ در آمریکا به خیابان‌ها آمدند

زیتون- ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در چند شهر از جمله نیویورک، سیاتل، شیکاگو و بوستون تجمع های در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ برگزار شده است.57382719
به گزارش سی‌ان‌ان پلیس در نیویورک ارزیابی کرده است که جمعیت شروع کننده این تجمع در این شهر در حدود پنج هزار نفر بودند. آنها پلاکاردهایی با شعار «رییس جمهور من نیستی» حمل می‌کردند.
یکی از تظاهر کنندگان در نیویورک در خصوص دلایل حضور در تجمع به سی‌ان‌ان گفت: «من به نتیجه انتخابات احترام می‌گذارم، اما براساس قانون اساسی حق راهپیمایی مسالمت‌آمیز دارم و تلاش را خواهم کرد او فقط یک دوره رییس جمهور باشد.»
علاوه بر نیویورک تظاهرات در شهرهایی مانند سیاتل، واشینگتن، بوستون، شیکاگو، فیلادلفیا، دنور و اوکلند (کالیفرینا) برگزار شد. در شیکاگو حرکت تظاهر کنندگان باعث راه‌بندان در برخی از بزرگراه‌های این شهر شده است. تجمع اعتراضی نیز در لس‌آنجلس برگزار شده است. در شیکاگو گزارش‌هایی از مسدود شدن ورودی برج ترامپ گزارش شد. مردم در این تظاهرات شعار می‌دادند: «ترامپ نه، کوکلوس کلاس نه، فاشیست نه» و «رییس جمهور من نیستی.»
عده‌ای هم در ایالت کالیفرنیا کمپینی برای جدا شدن این ایالت از آمریکا تشکیل داده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »