دادستان تهران:‌ یاشار سلطانی از افشای فساد انگیزه سیاسی داشته

زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، گفت انگیزه یاشار سلطانی از افشای نامه سازمان بازرسی کل کشور درباره پرونده واگذاری املاک شهرداری تهران «سیاسی» بوده و او برای «پیروزی یک جریان خاص سیاسی در شورای شهر تهران» دست به این اقدام زده است.8845f0b7-4c64-442b-8adb-3f09a26f92c5_cx0_cy2_cw0_w987_r1_s_r1
به گزارش میزان – خبرگزاری وابسته به قوه قضاییه- جعفری دولت‌آبادی در نشست شورای معاونان دادستانی تهران گفت پروده واگذاری املاک شهرداری تهران دو بخش است: «بخش نخست راجع به واگذاری املاک است که گزارش دادستان کل کشور با دستور ریاست قوه قضاییه، به دادستانی تهران ارسال شد».
به گفته جعفری دولت‌آبادی در بخش دوم پرونده که «مرتبط با یکی از اتهامات یاشار سلطانی» است، تحقیقات دادستانی نشان‌دهنده آن است که «اقدام متهم… نوعی هماهنگی و همراهی با جریان خاص سیاسی است». اشاره دادستان تهران به آخرین انتخابات هیات رییسه دور چهارم شورای شهر تهران است که در آن مهدی چمران با پیروزی بر احمد مسجدجامعی، بر کرسی ریاست نشست.
دادستان تهران اضافه کرد که یاشار سلطانی «در جریان تحقیقات پذیرفته است که شیوه‌های دیگری برای اطلاع‌رسانی وجود داشته که می‌توانسته بدون آن که مرتکب جرم یا هتک آبروی فردی شود، به آن‌ها تمسک جوید».
حدود دو ماه پیش سایت معماری‌نیوز نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور منتشر کرده بود که براساس آن شهرداری تهران ۱،۱۰۰،۰۰۰ متر مربع زمین، خانه ویلایی و آپارتمان به ارزش ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به برخی افراد حقیقی و حقوقی واگذار کرده است. سایت معماری نیوز در پی انتشار این خبر، فیلتر و از دسترس خارج شد. یاشار سلطانی،‌ مدیرمسئول این سایت نیز از روز بیست و هفتم شهریور بازداشت شد.
عباس جعفری دولت‌آبادی اضافه کرد که انتشار این نامه در «یک طراحی چند روزه» و «برابر حقوق‌های نجومی مطرح شد و نطفه‌ی آن در جای دیگری شکل گرفته است». به گفته او «فکر می‌کردند با انتشار این نامه می‌توانند ترکیب هیات رییسه شورا را تغییر دهند»، اما «در رسیدن به این هدف ناکام ماندند و در این میان، یک فعال رسانه‌ای قربانی شد».
دادستان تهران ضمن «محرمانه» توصیف کردن نامه گزارش سازمان بازرسی کل کشور، یکی از اتهام‌های یاشار سلطانی را براساس بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات «انتشار مسایل محرمانه» عنوان کرد و گفت: «در خصوص تحقیقات مراجع قضایی، اصل بر محرمانه بودن است. طبق رویه جاری قضات، مراجع قضایی هیچ‌گاه ذیل صورتجلسه‌ی تحقیقات و مهر محرمانه درج نمی‌نمایند و اصولا چنین امری در مراجع قضایی مرسوم نیست و لذا انتشار هر برگی از تحقیقات مراجع قضایی بدون مجوز قانونی جرم است».
جعفری دولت‌آبادی با رد برخورد دوگانه با افشای پرونده واگذاری املاک شهرداری تهران و فیش‌های حقوقی چنین گفت: «طی چند روز اخیر و در نتیجه تحقیقات صورت گرفته، فرد افشا کننده فیش های نجومی شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفته است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. پس ، سیاست ما عین دیانت ماست یعنی کشک جناب دادستان ؟!
    هر چه را دادستان نمی پسندد جرم است ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »