اردشیر امیرارجمند: هیچ شرطی برای آزادی محصوران به آن‌ها ابلاغ نشده است

زیتون– اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ و سخن‌گوی شورای هماهنگی راه سبز امید، به دویچه‌وله فارسی گفت تاکنون «هیچ شرطی نه کتبی و نه شفاهی برای آزادی سه رهبر در حصر جنبش سبز به آنها ابلاغ نشده است».

img_0548

هفته گذشته محمد امیرعطریان‌فر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، به ایلنا گفته بود: «اینکه بگویند ما حصر شما را برمی‌داریم؛ به شرط اینکه فعالیت سیاسی نکنید، نزد عقلای قوم پذیرفته شده نیست». او اضافه کرده بود «متولیان حصر» حداکثر می‌‌توانند این انتظار را داشته باشند که «آقای کروبی و آقای موسوی پس از رفع حصر کار مغایر با قانون نکنند».

امیرارجمند با اشاره به این‌که تاکنون شرطی به میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی ابلاغ نشده، گفت حتی در این صورت نیز این سه نفر «هیچ قولی را که فعالیتها و حقوق شهروندی‌شان را محدود بکند، قطعا قبول نمی‌کنند. این امری طبیعی‌ست و هیچ کسی هم نباید چنین انتظاری از آن‌ها داشته باشد».

در سال‌های اخیر اخباری درباره امکان رفع حصر در صورت سکوت و عدم فعالیت و موضع‌گیری موسوی، کروبی و رهنورد منتشر شده، گرچه هیچ‌گاه منابع رسمی آن را تایید نکرده‌‌اند.

حسام‌الدین آشنا، مشاور روحانی، دی‌ ماه سال ۹۲ به نشریه «اندیشه پویا» گفته بود که اگر تمام جوانب حصر حل شود «باز هم یک جانب باقی می‌ماند و آن کسی‌ست که تحت حصر است و باید تصمیماتی بگیرد». او با اشاره به حصر آیت‌الله منتظری افزوده بود این حصر برداشته نشد «مگر این‌که ایشان هم قبول مسوولیت کرد»؛ نکته‌اى که از سوى فرزند آیت‌الله منتظرى تکذیب شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »