واکنش صادق لاریجانی به سخنان روحانی:

خودتان خواستار برخورد با فلان روزنامه و سایت بودید

زیتون– صادق لاریجانی،‌ رییس قوه قضاییه، با اشاره به سخنان اخیر حسن روحانی در نمایشگاه مطبوعات آن‌ها را «افترا و اهانت» توصیف کرد و گفت حسن روحانی بارها «شفاها یا کتبا با واسطه یا بی‌واسطه» پرسیده است که چرا «با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید» و در دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای نیز گلایه کرده که «چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است».

1870

رییس قوه قضاییه بدون نام بردن از روحانی، اما خطاب به او ادامه داد: «وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید و این‌که قلم‌ها را نشکنید و دهان‌ها را نبندید».

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، نوشت صادق لاریجانی «با انتقاد از برخی اظهارات در ایام اخیر» گفت این سخنان «افترا و اهانت» به قوه قضاییه است و این افراد «مدام هم دم از اخلاق و اسلام می‌زنند. این‌گونه افتراها و توهین‌ها با کدام اخلاق و اسلام، سازگار است؟ اینگونه افتراها به قوه قضاییه و تضعیف دستگاه قضایی به سود چه کسی است؟»

به گفت صادق لاریجانی این‌که «برخی می گویند قلم‌ها را به بهانه‌های واهی نشکنیم یا دهان ها را به بهانه‌ای غیر اساسی نبندیم» به طور مشخص «واضح است خطاب آنان به دستگاه قضایی است».

حسن روحانی، رییس جمهوری، روز شنبه در نمایشگاه مطبوعات گفته بود: «نشکنیم قلم‌ها را به بهانه‌های واهی، نبندیم دهان‌ها را با بهانه‌های غیراساسی، بگذاریم در این جامعه آزادی باشد و بگذاریم آزادی مسئولانه باشد».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

واکنش صادق لاریجانی به سخنان روحانی:

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »