احمدی‌نژاد: فشار می‌آورند که آقا حمایت کن و بیانیه بده

زیتون– محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین، در سخن‌رانی در جمع تعدادی از حامیانش گفت در «ماجرای» نهی او از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی آیت الله خامنه‌ای «خیال نکنید اشکال من و شما بوده است». او همچنین گفت «یک مقدار جلوتر برویم» و «فضا آماده بشود»، آن‌گاه «مطمئن باشید درباره برخی مسایل داخل هم صحبت خواهیم کرد».

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-07-05 08:21:33Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-07-05 08:21:33Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

وب‌سایت انتخاب متن سخن‌رانی احمدی‌نژاد در جمع تعدادی از حامیانش به همراه بخشی کوتاه از فیلم سخن‌رانی او را منتشر کرده است. رییس دولت‌های نهم و دهم با اشاره به این‌که «ما از اول هم بحث‌های انتخاباتی نداشتیم. حالا رهبری فرمودند، خیال همه راحت شد»، گفت زمانی که «می‌خواستیم در یک استان جلسه بگیریم، این می‌کشید، او تهدید می‌کرد، احضاریه می‌آورد».

اواخر شهریور ماه سال جاری اخباری درباره نهی احمدی‌نژاد برای حضور در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری از سوی آیت‌الله خامنه‌ای منتشر شد. این خبر از سوی برخی چهره‌های متنفذ سیاسی نیز تایید شد. رهبر جمهوری اسلامی در نهایت این مساله را تایید کرد: «یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید».

رئیس جمهوری سابق با اشاره به این‌که «موضوع کار من انتخابات نیست»، گفت: «من به صراحت گفتم و پاسخ دادم. اطلاعیه روشن هم خواهیم داد. بگذارید یک مقدار جلوتر برویم، فضا آماده بشود، مطمئن باشید درباره برخی مسائل داخل هم صحبت خواهیم کرد. بعضی وقت‌ها باید به در بگویی، دیوار بشنود». او با اشاره به دیدارش با آیت‌الله خامنه‌ای، اضافه کرد: «ایشان یک مصلحتی دیدند. من حتی سوال نکردم چرا و به چه مصلحتی این را می گویید. آقا فرمودند مصلحت نیست، گفتم باشد. به یک ثانیه هم طول نکشید».

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از «دوستانی [که] تحلیل دیگری دارند، دوست دارند بروند برای انتخابات» خواست که «فعلا در مجموعه نباشند». به گفته او «در این انتخابات حساسیت و فشار زیاد است. می‌آیند فشار می‌آورند، وادار می‌کنند که آقا حمایت کن و اطلاعیه بده! من گفتم هیچ برنامه ای در رقابت ها ندارم؛ معنایش این است که در انتخابات شورا یا ریاست جمهوری چیزی به معنای حمایت از شخص یا لیست وجود ندارد».

احمدی‌نژاد در سال‌های اخیر جمعی با نام «شورای تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و بازخوانی خط امام و رهبری» ایجاد و به استان‌های مختلف کشور سفر می‌کند. سفرهایی که به عقیده منتقدان او «انتخاباتی» است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «سفرها ادامه دارد. خدمتتان می‌آییم. بله شما برنامه‌های تبیینی را بگذارید. حتما با شورای مرکزی هم هماهنگ می‌کنیم». گرچه در حال حاضر «محرم و صفر سفرها را تعطیل کردم. ان شالله بعد صفر ادامه می‌دهیم و سفر هم می‌رویم».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »