سایت جهان‌نیوز مجرم شناخته شد

زیتون– سخن‌گوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات خبر داد که پرونده سایت جهان‌نیوز در دادگاه بررسی و این سایت به دلیل انتشار خبری درباره حضور رییس گروه طالبان در تهران مجرم شناخته شد، اما هیات منصفه متهم را «مستحق تخفیف» دانست.

img_0532

علی‌اکبر کسائیان به میزان گفت جهان‌نیوز از شکایت مدعی‌العموم به اتهام «پخش شایعه و انتشار خلاف واقع» و شکایت وزارت امورخارجه به دلیل «انتشار نامه و گفتار خانم موگرینی» تبرئه شد. این وب‌سایت اما «در مورد انتشار مطالب و اخباری درباره سرکرده طالبان با اکثریت آرا مجرم شناخته شد»، گرچه هیات منصفه دادگاه مطبوعات تهران «به اتفاق آرا متهم را مستحق تخفیف دانست».

جلسه محاکمه وب‌سایت جهان‌نیوز در شعبه ۶ دادگاه کیفری تهران و به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد.

وب‌سایت جهان نیوز – نزدیک به علی‌رضا زاکانی، نماینده پیشین مجلس – خردادماه سال جاری توقیف شد. هیات نظارت بر مطبوعات دستور توقیف این سایت را براساس بند ۱۱ ماده ۶ (پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران) و مستند به تبصره ذیل ماده ۱۲ قانون مطبوعات صادر کرده بود.

دلیل توقیف این وب‌سایت انتشار به شکل رسمی اعلام نشد، اما رسانه‌ها انتشار خبری درباره حضور رییس گروه طالبان در تهران پیش از کشته شدن و همچنین انتشار «نامه محرمانه موگرینی به ظریف» را دلیل این مساله اعلام کرده بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »