زیتون– حسن روحانی امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات با انتقاد از محدودیت‌های موجود علیه رسانه‌ها گفت نباید «دهان‌ها را با بهانه‌های واهی» بست٬ «از قلم شکسته و دهان بسته کاری ساخته نیست» و «امنیت تنها با تفنگ» حفظ نمی‌شود.
رییس‌ جمهوری با طرح این پرسش که آیا «از قلم شکسته و دهان بسته کاری ساخته است؟» گفت: «بگذاریم در این جامعه آزادی باشد و بگذاریم آزادی مسئولانه باشد.» jpg
به گزارش ایرنا، روحانی گفت مردم «صاحب اصلی کشور» هستند و «ما چه‌کاره هستیم که بگوییم فضای مجازی را می‌خواهیم یا خیر و مثل این ‌که یادمان رفته همه چیز از صندوق رأی بیرون می‌آید.» حسن روحانی ادامه داد که مردم «با رسانه‌ها خو» گرفته‌اند٬ اما «عده‌ای نمی‌گذارند رسانه‌ها جوانه دهند و کار خودشان را بکنند.»
رییس جمهور خبر از آن داد که «دولت در حال تدوین نظام رسانه‌ای است» و «بسیاری از تخلفات باید در همان نظام رسانه‌ای بررسی شود و جایش در دادگاه نیست.» او همچنین با تاکید بر اینکه قانون مطبوعات تغییراتی لازم دارد که مشغول بررسی در دولت هستیم، وعده داد که قانون جدید را تکمیل کرده و به مجلس می‌فرستیم.
رییس قوه مجریه ایران همچنین «رانت اطلاعاتی را بلای بزرگ در کشور» دانسته و گفت: «هنوز پرونده دست بازپرس است٬ قاضی و دادستان هم خبر ندارند، این آقا خبر دارد، نمی‌دانم اجنه هستند؟ چگونه خبر دارند و چگونه ارتباط دارند؟» حسن روحانی در مورد رسانه های برخوردار از رانت رسانه ای افزود: «چطور از یک پرونده‌ای، یک روزنامه‌ای زودتر از رئیس آن قوه خبر دارد؟ رانت اطلاعاتی برای جامعه ما بلاست. البته مردم خوب می‌فهمند و خوشحالم که مردم پاسخ درستی می‌دهند. آنها متوجه امور هستند.»

بازگشت به صفحه اول