روحانی: قلم‌ها را به بهانه‌های واهی نشکنیم، دهان‌ها را با بهانه‌های غیراساسی نبندیم

زیتون– حسن روحانی امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات با انتقاد از محدودیت‌های موجود علیه رسانه‌ها گفت نباید «دهان‌ها را با بهانه‌های واهی» بست٬ «از قلم شکسته و دهان بسته کاری ساخته نیست» و «امنیت تنها با تفنگ» حفظ نمی‌شود.
رییس‌ جمهوری با طرح این پرسش که آیا «از قلم شکسته و دهان بسته کاری ساخته است؟» گفت: «بگذاریم در این جامعه آزادی باشد و بگذاریم آزادی مسئولانه باشد.» jpg
به گزارش ایرنا، روحانی گفت مردم «صاحب اصلی کشور» هستند و «ما چه‌کاره هستیم که بگوییم فضای مجازی را می‌خواهیم یا خیر و مثل این ‌که یادمان رفته همه چیز از صندوق رأی بیرون می‌آید.» حسن روحانی ادامه داد که مردم «با رسانه‌ها خو» گرفته‌اند٬ اما «عده‌ای نمی‌گذارند رسانه‌ها جوانه دهند و کار خودشان را بکنند.»
رییس جمهور خبر از آن داد که «دولت در حال تدوین نظام رسانه‌ای است» و «بسیاری از تخلفات باید در همان نظام رسانه‌ای بررسی شود و جایش در دادگاه نیست.» او همچنین با تاکید بر اینکه قانون مطبوعات تغییراتی لازم دارد که مشغول بررسی در دولت هستیم، وعده داد که قانون جدید را تکمیل کرده و به مجلس می‌فرستیم.
رییس قوه مجریه ایران همچنین «رانت اطلاعاتی را بلای بزرگ در کشور» دانسته و گفت: «هنوز پرونده دست بازپرس است٬ قاضی و دادستان هم خبر ندارند، این آقا خبر دارد، نمی‌دانم اجنه هستند؟ چگونه خبر دارند و چگونه ارتباط دارند؟» حسن روحانی در مورد رسانه های برخوردار از رانت رسانه ای افزود: «چطور از یک پرونده‌ای، یک روزنامه‌ای زودتر از رئیس آن قوه خبر دارد؟ رانت اطلاعاتی برای جامعه ما بلاست. البته مردم خوب می‌فهمند و خوشحالم که مردم پاسخ درستی می‌دهند. آنها متوجه امور هستند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. می دانید چه ساده و آسان می شود مردمی را که شما را نمی خواهند مدیریت کنید،از این آقا یاد بگیرید،در مورد اصلاحات اساسی که مطالبه واقعی است ـ یعنی کنترل منابع قدرت و ثروت ـ خود را به نشنیدن بزنید،و سوژه های کم خطر را پر طمطراق طوری بیان کنید که انگار شما کشفشان کرده اید،نگاه کنید مردم من که رییس جمهور شما هستم خودم اپوزوسیونم،اوپوزسیون می خواین چکار۰

  2. کدام بهانه واهی ؟!
    حفظ نظام از اوجب واجبات است . این فتوای امام راحل عظیم الشان است و به اجماع اصحاب نیز فتوای مجتهد جامع الشرایط حکم شرع یا به عبارتی حکم خداست ( بماند که چطورمیتوان نظر یک انسان جایز الخطا بر اساس روایات ظنی الصدور را حکم خدا معرفی و انسانی را سنگسار کرد ) . تشخیص موضوع هم با مکلف است . برادران عزیز و بعضا قاچاقچی تشخیص میدهند که برای حفظ نظام باید قلم ها را شکست و دهانها را بست و حتی افراد را خفه و کارد آجین کرد یا مانند کهریزک ….و در مقابل هم یکراست به بهشت رفت .
    اگر من و اقای روحانی هم ، خدای نخواسته ، جای برادران بودیم همین کارها را میکردیم ، البته که قاچاق مورد نظر نیست !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »