رهبر داعش دستور حمله به ترکیه و عربستان و مقاومت در موصل را صادر کرد

زیتون– در یک پیام صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی (داعش)، وی از مردم استان نینوای عراق و نیروهای این گروه در موصل خواست در برابر حملات نیروهای عراقی و ائتلاف بین‌المللی مقاومت کرده و عقب‌نشینی نکنند.
به گزارش رویترز، در این فایل صوتی۳۰ دقیقه‌ای که بامداد روز پنجشنبه توسط طرفداران این گروه در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، ابوبکر البغدادی خطاب به نیروهای این گروه گفته است: «این جنگ تمام عیار و جهاد بزرگ که امروز «دولت اسلامی» در حال انجام آن است، اعتقاد قاطع ما را افزایش می دهد و انشالله این مقدمه ای است برای پیروزی.» به گفته او «این همان چیزی است که خدا و پیامبرش به ما وعده داده است.»205742_126
بغدادی از عملیات آزادی سازی موصل به عنوان «جنگ صلیبی علیه مسلمانان» یاد کرده و از هواداران خود خواسته است تا علیه حکومت‌های ترکیه و عربستان دست به عملیات بزنند.
نیروهای ارتش عراق به همراه پیشمرگه‌های اقلیم کردستان و شبه نظامیان شیعه عراقی از ۱۵ روز پیش عملیاتی را برای آزاد سازی موصل آغاز کردند. گزارش ها حاکی است که نیروهای ارتش عراق روز چهارشنبه وارد بخش هایی از شهر موصل شدند.
رهبر گروه دولت اسلامی در این فایل صوتی خطاب به نیروهای داعش تصریح کرده است: «برای رضای خداوند بجنگید و در مقابل جنگنده‌های آمریکا و متحد آن پابرجا بایستید.» او از پیروانش خواست با ریختن خون کسانی که وی «متجاوزان» نامید، «رود‌های خونین» جاری سازند.
البغدادی در این نوار رفتار خشونت‌آمیز شبه‌نظامیان شیعه عراقی با شهروندان سنی این کشور در گذشته را یادآور شد. وی با اشاره به پرچم‌های شبه نظامیان شیعه، که برخی از آنان تحت حمایت حکومت ایران هستند، خطاب به مردم عراق گفت: «آیا از خطاهای گذشته درس عبرت نمی‌گیرید؟ به پرچم‌ها و شعارهایشان توجه کنید.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »