پشیمان شده‌ها و از نَفَس‌افتاده‌ها تفکر سازش با آمریکا را تزریق می‌کنند

زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی، یک روز پیش از سال‌روز اشغال سفارت آمریکا در تهران، حامیان «سازش» با آمریکا را «پشیمان‌شده‌ها و ازنَفَس‌افتاده‌ها و دنیاطلب‌ها» توصیف کرد. ????? ??????????? ? ?????????
به گفته رهبر جمهوری‌اسلامی عده‌ای «به ویژه در مطبوعات و دانشگاه‌ها» برای «القای دو اشتباه در اذهان عمومی» تلاش می‌کنند: نخست این‌که آیت‌الله خمینی «از سر تعصب و لجبازی» مقابل آمریکا ایستاد و دوم این مساله که «حل مشکلات کشور در گرو مذاکره و سازش با آمریکاست.»
وب‌سایت وابسته به دفتر آیت‌الله خامنه‌ای به نقل از او نوشت: «عده‌ای می‌گویند برویم با همین آمریکا بر سر سوریه، حزب‌الله لبنان، عراق، افغانستان، یمن و حتی مسائل داخلی کشور مذاکره و سازش کنیم». به گفته او «مذاکره با آمریکایی‌ها مشکلات ما را حل نخواهد کرد، زیرا اولا آن‌ها دروغ‌گو، بدعهد، فریب‌کار و ازپشت‌خنجرزن هستند، و ثانیا آمریکا خودش دچار بحران است و کشور بحران‌زده چگونه می‌تواند مشکلات یک کشور دیگر را حل کند؟»
رهبر ایران مساله برجام را «یک نمونه‌ی بارز برای اثبات نادرست بودن» مذاکره با آمریکا معرفی کرد و گفت: «اکنون دیگر این من نیستم که می‌گویم آنها بدعهد هستند بلکه مسئولان محترم کشور و حتی خودِ مذاکره‌کنندگان که زحمت بسیاری را نیز متحمل شدند، سخن از بدعهدی آمریکا می‌گویند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

  1. دقیقا فرمایش متین واقعا متعلق به رهبر عزیز است. سازش با آمریکا و بهانه آمریکا، بهانه آنهائی است که در حل مشکلات مملکت کم آورده اند و دارند فرار بجلو میکنند. مشکل مملکت بیکاری، قاچاق کلان کالا با هواپیما و کشتی های قاره نورد، رکود تولید، بیکاری، سقوط فرهنگی جامعه به دلیل عملکرد مسئولین رده سوم به بعد، اختلاس، گرانی هولناک مواد اساسی زندگی و خدمات عمومی، عدم اشتیاق قشر جوان جامعه به تشکیل خانواده، اعتیاد و … است. و واقعاً مذاکره وقت تلف کردن و نرسیدن به امور اساسی کشور است.

    1. به همین جهت است که باید شکر داشتن چنین رهبر عزیزی را روزی ۱۰۰ بار ، نه ، روزی ۱۵۰ بار به جای آوریم . چون دقیقا فرمایشاتشان متین است !!

  2. حضرت اقا ، حل بحران به عهده مقام معظم رهبری کشور است ، امریکا متعهد شده مانع ایجاد نکند و تا حدی هم به تعهد خود عمل کرده است ، قرار نیست حضرت اجل عالی بحران ایجاد کنید و امریکا آن را حل کند !
    دوران خوش عوامفریبی سپری شده است !!

  3. تعداد پشیمان شده های پیدا و پنهان به وسعت یک ملت است ، به استثنای مقام ولایت و اقا مجتبی و پدر زن اقا مجتبی !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »