زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی، یک روز پیش از سال‌روز اشغال سفارت آمریکا در تهران، حامیان «سازش» با آمریکا را «پشیمان‌شده‌ها و ازنَفَس‌افتاده‌ها و دنیاطلب‌ها» توصیف کرد. ????? ??????????? ? ?????????
به گفته رهبر جمهوری‌اسلامی عده‌ای «به ویژه در مطبوعات و دانشگاه‌ها» برای «القای دو اشتباه در اذهان عمومی» تلاش می‌کنند: نخست این‌که آیت‌الله خمینی «از سر تعصب و لجبازی» مقابل آمریکا ایستاد و دوم این مساله که «حل مشکلات کشور در گرو مذاکره و سازش با آمریکاست.»
وب‌سایت وابسته به دفتر آیت‌الله خامنه‌ای به نقل از او نوشت: «عده‌ای می‌گویند برویم با همین آمریکا بر سر سوریه، حزب‌الله لبنان، عراق، افغانستان، یمن و حتی مسائل داخلی کشور مذاکره و سازش کنیم». به گفته او «مذاکره با آمریکایی‌ها مشکلات ما را حل نخواهد کرد، زیرا اولا آن‌ها دروغ‌گو، بدعهد، فریب‌کار و ازپشت‌خنجرزن هستند، و ثانیا آمریکا خودش دچار بحران است و کشور بحران‌زده چگونه می‌تواند مشکلات یک کشور دیگر را حل کند؟»
رهبر ایران مساله برجام را «یک نمونه‌ی بارز برای اثبات نادرست بودن» مذاکره با آمریکا معرفی کرد و گفت: «اکنون دیگر این من نیستم که می‌گویم آنها بدعهد هستند بلکه مسئولان محترم کشور و حتی خودِ مذاکره‌کنندگان که زحمت بسیاری را نیز متحمل شدند، سخن از بدعهدی آمریکا می‌گویند.»

بازگشت به صفحه اول